Hlavná stránka

>

Správy

>

Nový festival Fraj prinesie rôznorodosť a oslavu slobody do Rimavskej Soboty

Nový festival Fraj prinesie rôznorodosť a oslavu slobody do Rimavskej Soboty

09.05.2019 - 11:00 | redakcia

Hudobné koncerty, divadlo, videomapping, diskusie a mnoho ďalšieho prináša nový multižánrový festival Fraj, ktorý odštartuje leto pod hviezdami a oslávi slobodu, za ktorú v roku 1989 bojovali tisíce ľudí na námestiach. Medzi hudobnými hosťami budú aj Billy Barman či Katarína Máliková.


Počas začínajúcich letných dní ožije Rimavská Sobota novým festivalom s názvom Fraj. Rozhodla sa tak skupina mladých ľudí, ktorým nie je ľahostajné ich rodné mesto a život v ňom. Už 20. až 22. júna pozývajú všetkých, ktorí si chcú užiť slobodu kultúrne. Práve sloboda je totiž témou prvého ročníka multižánrového festivalu.  

Hudobný program čaká na návštevníkov každý deň. Vystúpia slovenskí interpreti, no ich zloženie je naozaj rôznorodé. Organizátori zámerne vybrali kapely, ktoré by mali osloviť mnohých ľudí, či už z blízkeho alebo širšieho okolia. "Tentokrát sme chceli priniesť kultúru, ktorá osloví väčšiu cieľovú skupinu, aby sa stretli ľudia rôznych vekových kategórií či záujmov a konečne si užili po dlhej zime prvé letné dni," vysvetlil Tomáš Bálint, autor myšlienky založenia multižánrového festivalu.  

Mesto s jedinečným genius loci

Na festivale vystúpia kapela Billy Barman, Vec a Škrupo s kapelou či Katka Máliková, ktorá zahrá spolu s ansámblom piesne z albumu Pustvopol posledný krát. Hudbu si budú môcť návštevníci užiť aj počas divadelných predstavení zoskupenia Odivo.

"Rimavská Sobota tento festival potrebuje, aby demonštrovala, že má čo ponúknuť. Že nie je len metropolou nezamestnanosti, ale aj mestom s jedinečným genius loci, nádhernými stavbami, z ktorých dýcha história, s pôvabnými uličkami, ikonickými podnikmi a najmä milými a priateľskými ľuďmi, ktorí sa navzájom poznajú, ako by boli všetci jednou veľkou rodinou."  


Kompletný program festivalu organizátori postupne predstavia. "Odporúčame sledovať našu fanpage na sociálnych sieťach, prípadne web, kde budeme ľudí včas informovať a poskytovať tiež rôzne ďalšie organizačné pokyny, ktoré budú užitočné pre všetkých návštevníkov festivalu. Trojdňové permanentky sú už v predaji, predpredaj trvá do konca mája," dodala za organizátorov Alexandra Galambová, ktorá festivalu zabezpečuje PR.  

Všetky podrobnosti o programe a vstupenkách nájdete na oficiálnej stránke festivalu fraj.sk. Lístky si môžete kúpiť vo forme permanentky s neombedzeným vstupom na všetky koncerty, divadlá, diskusie a iné. V ponuke sú aj jednodňové vstupenky či lístky na jednotlivé podujatia počas festivalu. Tie si bude možné zakúpiť priamo na mieste konania.  


Redakciu Hudba.sk informovala za organizátorov PR manažérka festivalu Alexandra Galambová. Tlačovú správu sme upravili. 

Foto: Vizuál festivalu


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti