Hlavná stránka

>

Správy

>

Nu Sound Of Visegrad na hip-hopovej vlne: Uvedie Boy Wondera a Hellwanu

Nu Sound Of Visegrad na hip-hopovej vlne: Uvedie Boy Wondera a Hellwanu

09.05.2019 - 10:00 | redakcia

Ďalší zo série koncertov Nu Sound Of Visegrad sa tentoraz oblečie do hip-hopového odevu. KC Banská Štiavnica už 24. mája privíta trnavského rapera Boy Wondera a českú raperku a speváčku Hellwanu. Očakávajte moderný rap s názorom.


Obaja interpreti prinášajú do rapu ľudskosť a autentickosť, ktorá sa pomaly z neho vytráca. Boy Wonder sa nebojí odhaliť jeho temnú stránku a Hellwana zase ženskosť bez príkras. Sú sami sebou a robia v hudbe iba to, čo ich naozaj baví. Obaja sa predstavia 24. mája na druhom koncerte zo série Nu Sound of Visegrad Banská Štiavnica 2019. Vstupenky na podujatie sú dostupné v sieti Predpredaj.sk.

Špinavý poet a jazyk britského hip-hopu

Boy Wondera mnohí považujú za jedného z najzaujímavejších a najoriginálnejších slovenských raperov. Špinavý poet z českej hip-hopovej crew Ty Nikdy píše temnú a tmavú lyriku. Trnavčan, ktorého výslovnosť je rovnako nebrúsená ako jeho texty. Bez príkras a štylizácie. Už dlhší čas sa spomína nový album Boy Wondera, no stále sa naň netrpezlivo čaká. V Banskej Štiavnici však určite zaznie nový singel a virálny hit Ukáž mi lásku - Wonderova odpoveď na Little Big, Tommyho Casha a ďalšie kontroverzné videoklipy, ktoré ľudia s nadšením zdieľajú. Tie najlepšie zážitky sa však zdieľajú naživo. 


Podobnú originalitu môžeme nájsť aj u českej raperky a speváčky Moniky Evans alias Hellwany. To, že do svojej tvorby vnáša grime z londýnskych ulíc, nie je náhoda. Hellwana tam prežila svoje detstvo, v ktorom načerpala prejav, štýl a jazyk britského hip-hopu. K jej obľúbeným interpretom patrí nielen Skepta, ale aj americká speváčka Lauryn Hill. Výsledkom jej inšpirácií bola debutová EP nahrávka Sunbeam, na ktorej sa stretli štýly ako trap, grime, R&B a rap so spevom. Pritom frázuje rovnako dobre v angličtine aj češtine.

Objav českej scény, ktorý z londýnskych aj pražských ulíc prináša do svojej tvorby slangový jazyk mladej generácie, sa začína presadzovať aj v zahraničí. Prednedávnom vystúpila na najväčšom európskom showcaseovom festivale Eurosonic a chystá sa na ďalšie zahraničné trhy. Prezentuje sebavedomú emancipáciu s dôsledkami.   


Afterpárty so selektormi

Dunenie beatov bude pokračovať aj po koncerte na afterpárty v Klube Spojár. Priestor bývalých telekomunikácii prepoja medzi sebou traja producenti / selektori DiBonboni (techno, house, acid, breakbeat, big beat), M-Selekta (dub) a Ground Zero (deep tech, deep house, techno, progressive) - známy aj ako banskobystrické crew Grooveline Recordings / Ear Drum Kru.  

Hip-hopová edícia z Nu Sound of Visegrad Banská Štiavnica 2019 sľubuje okrem skvelých koncertov a parádnej afterky aj výnimočnú atmosféru. Historický priestor KC Banská Štiavnica sa zmení na útulný klub s barom, kde si môžete sadnúť na tuli vaky a dať si welcome drink, kvalitné čapované pivo či zažiť interakciu s umelcami. To všetko v jednom z najvychytenejších slovenských miest - Banskej Štiavnici.

Vstupenky:  

Redakciu Hudba.sk informovali organizátori z Music Press Production. Tlačovú správu sme upravili. 

Foto: PR


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti