Hlavná stránka

>

Správy

>

Jana Kirschner podporila objav z The Voice. Pre Teri Čikoš zložila chytľavú skladbu

Jana Kirschner podporila objav z The Voice. Pre Teri Čikoš zložila chytľavú skladbu

09.07.2019 - 10:00 | redakcia

Mladá slovenská speváčka a súťažiaca v televíznej šou The Voice Česko Slovensko Terézia Čikoš predstavuje letnú pieseň plnú farieb, emócií a zvukov. Skladbu pre ňu zložila a produkovala jej koučka Jana Kirschner, ktorá v nej objavila aj kus seba.


Porotkyňa zo speváckej súťaže The Voice Česko Slovensko tak plní sľub a svojej začínajúcej zverenkyni pomáha otvoriť dvere do sveta šoubiznisu. "Pesničku som zložila priamo pre Teri. Premýšľala som nad tým ako urobiť skladbu, ktorá je žánrovo niekde medzi. Viem, že Terezka so svojou kapelou hrá jazz, ale takisto som tam chcela dať niečo, čo ju posunie do trochu popovejšej polohy," vyjadrila sa Jana Kirschner.

Spomienka na starú lásku v letnej atmosfére

Pieseň Letná v sebe okrem ľahkosti patriacej k tomuto ročnému obdobiu nesie nádych nostalgie, je akousi spomienkou na stretnutie so starou láskou. "Chvíľu sa zdá, že by to mohlo znova vyjsť, ale je to len pocit, ktorý sa rozplynie a odletí," prezrádza o skladbe jej autorka. "Je v nej veľa farieb a zvukov a myslím, že nabáda k snívaniu, retrospektíve. Vynárajú sa z nej rôzne obrazy," dodáva mentorka talentovanej Bratislavčanky.

Skladba vznikala v štúdiách LVGNC a Cobra Sound a na jej nahrávaní sa podieľali hudobníci, s ktorými Jana Kirschner dlhodobo spolupracuje - gitaristi Tomas Fuchs a Martin Zajko, klavirista Martin Wittgruber, basgitarista Rasťo Uhrík a bubeník Tomáš Hribik. O mix a mastering sa postaral Marek Šurin.

"Celé nahrávanie bolo skvelé. Jana so mnou celý aranžmán konzultovala. Robila mi mentorku aj v štúdiu, čo ma opäť veľmi posunulo. Mala presnú predstavu o tom, ako to má celé znieť, ale dávala priestor aj mne. Celkovo to bola veľmi príjemná spolupráca. Pracovne aj ľudsky si veľmi rozumieme," vyznáva sa speváčka Terézia "Teri" Čikoš.


Vizuál z legendárnej lekárne

Videoklip, o ktorého réžiu i kameru sa postaral Viktor Cicko a strih Vladimíra Vrbiňáková, podčiarkuje jemnosť skladby. Je plný farieb a emócií, bez komplikovaných príbehov či obrazov. Emotívnosť piesne umocňuje i Terezin outfit. Romantické vzdušné šaty, ktoré má vo videu oblečené, pochádzajú z dielne slovenskej módnej značky Preľude, za ktorou stojí dizajnérka a módna návrhárka Doroti Vojtková

Nádych nostalgie podčiarkuje aj miesto, kde sa video nakrúcalo. Klip vznikal v krásnych priestoroch v srdci Bratislavy -  v Lekárni u Salvátora. "Nahliadnuť do bájnej novorenesančnej budovy legendárnej lekárne je snom asi každého Bratislavčana, vrátane mňa. Miesto nakrúcania pre mňa bola jasná voľba," poznamenala Teri Čikoš. Inak tomu nebolo ani v prípade Jany Kirschner: "Cez okno som s obdivom pozerala do tejto budovy a snívala, že raz tam niečo natočíme...Teraz to urobila ona. Páči sa mi, že mala od začiatku predstavu o tom, ako by to mohlo vyzerať."

Pod vedením Jany Kirschner

Spoluprácu s Janou Kirschner počas aj po súťaži The Voice Česko Slovensko si mladá Bratislavčanka veľmi pochvaľuje a podľa jej slov bola pre ňu veľkou školou. "Jana ma naučila precíznosti v hľadaní mojej pravej tváre. Naučila ma vnímať veci zmyslami. Ukázala mi jednoduchosť a jemnosť. Naučila ma robiť veci profesionálne, takže svoje rozhodnutie vybrať si ju spomedzi štyroch koučov nikdy neoľutujem. Keď som mala štyri roky a spievala si pred telkou 'žienku domácu', ani vo sne by nenapadlo, že autorkou mojej prvej skladby bude Jana Kirschner," priznáva Terézia Čikoš.

Rovnako pochvalne sa o spolupráci vyjadrila aj Kirschner. "Terezkina otvorenosť a radosť z muziky je inšpirujúca. Je v nej niečo, čo ma hneď chytilo za srdce. Do spolupráce s ňou som išla viac menej intuitívne. Možno som v Terezke videla aj kúsok seba," hovorí Kirschner, ktorá dúfa, že mladej speváčke svojou pomocnou rukou pootvorila cestu k splneniu snov.


Redakciu Hudba.sk informovala PR manažérka Janka Marczellová. Tlačovú správu sme upravili. 

Foto: PR


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti