Hlavná stránka

>

Správy

>

Lucie Bílá nahráva ďalší album v Bratislave. Vypočujte si novinku Protože

Lucie Bílá nahráva ďalší album v Bratislave. Vypočujte si novinku Protože

09.07.2019 - 12:00 | redakcia

Lucie Bílá v týchto dňoch nahráva v Bratislave nový štúdiový album. Prvou predzvesťou jesennej novinky je pesnička Protože, ktorú venovala k narodeninám svojmu partnerovi Radkovi Filipi. Uvoľnená letná novinka je osobnou výpoveďou, v ktorej Lucie s nadhľadom a vtipom komentuje svoj súčasný súkromný život.


Videoklip vytvorila Lucie Bílá spolu so svojím fotografom a kameramanom Lukášom Fronkom ako darček zo spoločných fotiek z Instagramového profilu. Novinka si ihneď po zverejnení si získala veľkú pozornosť, už po pár dňoch má klip viac ako 200-tisíc prehratí. Na Youtube sa aktuálne drží v top trendoch a na Instagrame autorky má ukážka z klipu vyše 40-tisíc lajkov.   

Príbeh lásky ako darček

"Pripravovaný nový album má pre mňa zvláštne kúzlo. Rozpráva o čom snívam, čo mi robí radosť a čo ma naopak vytáča 'do vývrtky'. Príkladom toho, že ho pre mňa vytvorili priatelia, ktorí ma poznajú, je prvý singel Protože, ktorý napísal Marek Ztracený. Za pesničkou sa skrývajú naše hodinové rozhovory a more SMS správ a výsledok je skvelý. K slovám už len stačilo pridať pár momentiek, ktoré mapujú môj príbeh, a darček bol na svete," približuje vznik piesne a klipu speváčka.


Lucie Bílá chystá na tento rok hneď niekoľko zásadných noviniek. Tou najdôležitejšou je už spomínaný nový štúdiový album, ktorý nahráva v bratislavskom štúdiu LittleBeat a ktorý vyjde na jeseň. Jeho producentom je Martin "Maxo" Šrámek, ktorý stojí aj za predchádzajúcim, platinou oceneným albumom Hana (2016).

Na 10. decembra pripravuje držiteľka mnohých ocenení špeciálny vianočný galakoncert v pražskej O2 aréne. Už teraz je jasné, že sa bude jednať o jedinečnú šou. Chýbať nebude kapela Petra Maláska, Bílý zbor, symfonický orchester, 3D hologramy a prvýkrát naživo zaznejú aj skladby z nového albumu.   


Redakciu Hudba.sk informovala PR manažérka Adriana Čahojová. Tlačovú správu sme upravili. 

Foto: Archív Lucie Bílej


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti