Hlavná stránka

>

Správy

>

Kateřina Marie Tichá chystá debutový album a predstavuje video k singlu Sami

Kateřina Marie Tichá chystá debutový album a predstavuje video k singlu Sami

09.08.2020 - 09:00 | redakcia

Talentovaná speváčka a skladateľka Kateřina Marie Tichá, ktorá sa do povedomia poslucháčov a divákov zapísala ako nezameniteľný ženský hlas skupiny Jelen, predstavila singel a klip k piesni Sami. Pod autorstvo sa okrem speváčky podpísal aj Ondřej Turták, klip režíroval Jonáš Lipo Červinka, za kamerou stál Jan Dolejší.


Sympatická speváčka, ktorá dozrela spevácky aj autorsky, predstavuje videoklip ku singlu Sami. Je predzvesťou debutového albumu, ktorý uzrie svetlo sveta začiatkom októbra, a podľa prvých reakcií pôjde o hudobné prekvapenie tejto jesene. "Môj prvý singel Sami je o vzťahu dvoch ľudí. O tom, že i vo dvojici môžete byť sami," hovorí speváčka a dodáva: "K napísaniu piesne ma inšpirovala moja vlastná skúsenosť. Práve ten moment vo vzťahu, keď sa stratí radosť, človek nemá silu to zmeniť, a tak stojí na mieste s tým druhým, a pritom úplne sám."


Pieseň dostala skoro až filmové spracovanie. Pod scenár a réžiu sa podpísal Jonáš Lipo Červinka, ktorý už s Kateřinou spolupracoval v minulosti. Natáčanie prebiehalo počas júlových dní v romantických zákutiach Prahy na brehu Vltavy. "Vychádzal som hlavne z Katkinej originality, ktorá je na pomery súčasnej českej mainstreamovej hudby nebývalá. Estetika periférie mesta, ktorú mám osobne veľmi rád, mi v tomto prípade krásne zapadla do celkového konceptu a bolo to nakoniec jedno z tých nakrúcaní, ktoré som si veľmi užil. Navyše sme u Kateřiny odhalili i zaujímavý herecký potenciál, ktorý celý dojem z klipu podľa mňa ešte umocnil," hovorí režisér.

Pieseň Sami predstavuje priestor, kde vyniká kvalita jej hlasu, a je znamením pripravovaného rovnomenného debutového albumu. Na poslucháčov čakajú popové melódie, ale aj piesne nasiaknuté slobodomyseľnou cigánskou hudbou, balkánske rytmy či parížske pouličné umenie. Kombinácia dvanástich autorských skladieb a citlivá produkcia Ondřeja Turtáka prináša album, ktorý stojí za pozornosť.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytol Tomáš Karpel z vydavateľstva Universal Music. Text správy sme upravili.

Foto: Petr Kozlík


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti