Hlavná stránka

>

Správy

>

Adalbert po sérii nevydarených pokusov predstavuje videoklip Diamonds

Adalbert po sérii nevydarených pokusov predstavuje videoklip Diamonds

09.10.2018 - 14:30 | redakcia

Slovenský hudobník Vojtěch Štědroň alias Adalbert, ktorý tento rok na jar vydal svoj debutový album Ghosts, predstavuje fanúšikom nový videoklip ku skladbe Diamonds. Zaujímavosťou je, že sa ho pokúšal natočiť štyri roky v rôznych verziách s rozličným scenárom v spolupráci s mnohými ľuďmi. Všetky tieto pokusy však nakoniec zostali nedokončené.


Adalbert sa preto rozhodol zobrať to do vlastných rúk a nespolupracovať s nikým. "Výnimkou je mladá baletka Bronwyn Craddock z juhoafrického Johannesburgu, ktorá mi poskytla svoje zábery z baletného sóla, z čoho sa veľmi teším, lebo je to krásna čerešnička na torte," prezradil spevák, ktorého v klipe sprevádza aj kapela v zložení Martin Štědroň (basa), Vladimír Holec (gitara) a Dušan Bobák (bicie). 

Vizuálne je klip inšpirovaný starými nemými filmami, ale tematicky sa neviaže k starším časom. Scenár Vojtěchovi napadol spontánne po ďalšej nevydarenej spolupráci. Bolo to v septembri a cieľom bolo zachytiť atmosféru piesne. Klip sa nakrúcal v Banskej Bystrici v ateliéri s čiernym plátnom za jedno popoludnie. 


Samotná pieseň Diamonds vznikla už v roku 2012 a Vojtěch sa pri jej tvorbe snažil neobmedzovať  "pesničkárskymi" pravidlami, o čom svedčí aj absencia refrénu. "Text nie je adresovaný nikomu konkrétnemu, skôr je to predstava z môjho deprimovaného osamelého obdobia o zvrátenej láske, po ktorej som túžil. Je aj o tom, že vidieť smútok druhého človeka ma akosi k nemu duševne priťahuje a pociťujem vďaka tomu spojenie," opisuje Adalbert.

Producent albumu Ghosts Maroš Hečko vidí v Adalbertovi zaujímavý talent: "Je jedným z tých umelcov, ktorý majú v hlave 400 pesničiek a vedia chŕliť jednu za druhou. Nie je však len šikovným skladateľom, ktorého tvorba znie dobre v štúdiu, ale ustojí to aj na pódiu. Bol som toho svedkom, keď predskakoval v roku 2017 kapele Placebo a pôsobil ako ich plnohodnotný partner."

Adalbert sa aktuálne sústredí najmä na koncerty, ktoré predstavujú úplne inú stránku hudobnej kariéry ako samotná tvorba: "Všetko ohľadom Adalberta som vždy robil veľmi introvertne, venoval som to hlavne sebe samému, nikdy som nemyslel na to, čo si o tom kto bude myslieť. Ak sa niekto nájde v atmosfére, melódii a myšlienke piesní, tak to bude milé." Najbližšie ho môžu fanúšikovia vidieť a počuť v piatok 12. októbra v žilinskom Smer Klube 77.

Redakciu Hudba.sk informovala PR manažárka Daniela Grecnerova z House of Ukulele. Tlačovú správu sme upravili. 


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti