Hlavná stránka

>

Správy

>

Delinquent Habits sa vracajú na Slovensko. Predskakovať im budú Dornkappel

Delinquent Habits sa vracajú na Slovensko. Predskakovať im budú Dornkappel

27.11.2018 - 09:10 | redakcia

V prvú decembrovú stredu sa v Bratislave opäť predstavia legendy a zakladatelia latino hip-hopu Delinquent Habits. Majestic Music Club sa môže tešiť na rapovú klasiku priamo z Los Angeles. Úlohy predskokana sa zhostia domáci Dornkappel v plnej koncertnej zostave s kapelou a novým albumom.


Kruto prísny mix nadupaného hardcore rapu s melodickou ľahkosťou latinskej hudby, mexické trumpety, mariachi a ostré elektronické beaty s nekompromisným posolstvom a nespútanou radosťou z hudby - to sú už od začiatku 90. rokov poznávacie znaky tejto partičky zo Spojených štátov.

Boli to práve Delinquent Habits, ktorí ako prví začali v miešať latino s hip-hopom a v textoch španielčinu s angličtinou. Do rapu priniesli tzv. "spanglish", čo je vlastne mix týchto dvoch svetových jazykov. Ich skladby ako Tres Delinquentes, Return Of The Tres, California so Sen Dogom zo Cypress Hill či Here Comes The Horns poznajú fanúšikovia po celom svete a teraz si ich bude môcť naživo užiť aj slovenské publikum. Vstupenky na ich bratislavský koncert, ktorý sa uskutoční už 5. decembra v MMC sú v predaji v sieti Predpredaj.sk.


Šou nabitá energiou

Hoci patria medzi legendy, Delinquent Habits nie sú iba "old school". Ich šou je aktuálna, nabitá energiou, vymakanými beatmi a chytľavými textami. Stále vedia pracovať s fanúšikmi, ovládnuť pódium a rozhýbať dav do hip-hopových a latino rytmov. Do Bratislavy sa vracajú po šiestich rokoch od vystúpenia na festivale Uprising v roku 2012. Predstavia sa v zostave Ives Irie a Kemo the Blaxican ako MCs a sekundovať im bude DJ Invicible.  

Úlohu predskokana na seba preberú Dornkappel. Ich klasickú hip-hopovú zostavu (MCs + DJ) špeciálne pre tento koncert nahradí kompletná šesťčlenná kapela. Jadro zostáva nezmenené - rap, spev a vokály reprezentujú bratia Mr. Matt a Prorok, gramce zase DJ RE5, ktorý v live zostave popri vinyloch ovláda aj klávesy. Zvyšok kapely tvorí Vincent, ktorý obsluhuje basu, Atilla Szeiff hrá na bicie a Juraj Oravec na gitaru. Okrem novej kapely predstavia Dornkappel 5. decembra aj svoj nový album, na ktorom pracovali viac ako dva roky a podieľalo sa na ňom viacero muzikantov. 

Vstupenky:  Predpredaj.sk


Redakciu Hudba.sk informoval PR manažér Michal Očovan z Promusic. Tlačovú správu sme upravili. 

Foto: PR


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti