Hlavná stránka

>

Správy

>

Petr Kotvald novým singlom Svátost lásky oslavuje zázrak lásky a ponúka návod

Petr Kotvald novým singlom Svátost lásky oslavuje zázrak lásky a ponúka návod

09.10.2018 - 11:00 | redakcia

Český spevák Petr Kotvald oficiálne vydáva nový energický singel Svátost lásky. Dobíjajúca pesnička, ako o nej sám tvrdí, je oslavou zázraku lásky a návodom, čo robiť už pri prvom náznaku lásky v našej blízkosti. Skladba v sebe nesie slovenskú aj americkú stopu.


"Každý predsa potrebuje lásku k životu tak, ako potrebujeme aj čistý vzduch a vodu. Láska je napokon aj sám život. Preto v pesničke spievam, že: 'Kdo Tě chce, ten Tě chce, tak k čemu výmluvy a šachy, nic neřeš, to život Tě zachyt!'" prezrádza 59-ročný interpret z českého Žatca.

Skladba Svátost lásky prešla v procese svojej tvorby rukami viacerých ľudí z rôznych kútov sveta. Melodická linka je dielom Stephanie Kay Hussar z amerického Wisconsinu, český text napísal Pavel Cmíral, ktorý je tiež autorom textu k nezabudnuteľnej Petrovej skladbe Milujem se čím dál víc (1990) a z pera ktorého pochádzajú aj texty pesničiek Je v tahu (1987), Kdekdo je dál (1989) či Mumuland (2001).


Spolupráca s TC Lemons

Popri spomínanej dvojici spevák spojil sily aj s aranžérom a muzikantom Michaelom Mrázom a producentom Jánom Hederom z bratislavského štúdia a vydavateľstva TC Lemons. "S ich poňatím skladby aj s nimi samotnými sme si okamžite sadli. Potom už to šlo ako na bežiacom páse. Bola to krásna spolupráca a som rád, že má pesnička nezameniteľnú slovenskú stopu, ako mala kedysi i skladba Milujem se čím dál víc, ku ktorej v čase jej vzniku točila klip Slovenka, režisérka Katka Ďurovičová," spomína si Kotvald.

Skladba Svátost lásky je zároveň východiskovým bodom k ďalšej spolupráci s TC Lemons. S dvojicou Mráz - Hedera by totiž spevák rád vyprodukoval a nahral celý album. "Nadšení sme pre to dosť. Okrem toho mám nahratých už sedem ďalších vecí, ktoré mám na album pripravené. Sú to väčšinou pesničky, ktoré už spievam na koncertoch a moji poslucháči netrpezlivo čakajú na ich štúdiové verzie," vraví Kotvald.

Darček k narodeninám

Pesničku Svátost lásky nahrávali 8. júla, v deň spevákových 59. narodenín. Kým ju Petr dotiahol do verzie, ktorú dnes oficiálne vydáva, stihol ju už predstaviť českému publiku na niekoľkých vystúpeniach. "Premiéru mala začiatkom augusta na Prague Pride a následne som ju spieval na každom vystúpení, myslím, že so slušným ohlasom. Je to zásah do čierneho," necháva sa počuť známy umelec.

"Tá pesnička vznikala celkom spontánne, v sparnom lete a na mňa osobne pôsobí ako vítaný osviežujúci dážď, v ktorom túžite stráviť veľa času. Myslím, že taký pocit vyvoláva aj v poslucháčoch. Neviete sa jej skrátka nabažiť. A hovorím si, že je fajn prostredníctvom nej do týchto jesenných dní vniesť trocha slnka," približuje spevák svoj pocit z novinky, ku ktorej plánuje zverejniť na Youtube aj oficiálny videoklip. Svoj zatiaľ posledný ponúkol k skladbe Rosalyn v roku 2016 a aj z porovnania týchto dvoch piesní je jasné, že sa jeho tvorba tentokrát uberá novým smerom.


Redakciu Hudba.sk informovala PR manažérka Andrea Fedorovičová. Tlačovú správu sme upravili. 

Foto: Lenka Hatašová


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti