Hlavná stránka

>

Správy

>

AMO spomínajú na Zlaté časy, no hľadia vpred a chcú viac živej hudby

AMO spomínajú na Zlaté časy, no hľadia vpred a chcú viac živej hudby

09.11.2012 - 13:51 | redakcia

Formácia AMO & Band, ktorá je rozšírením dua Opak a Moe o živú kapelu, predstavila tento týždeň nový singel Zlaté časy. Po premiére vo Fun rádiu je na rade predstavenie plnokrvnej živej verzie skladby na jesennom turné AMO & Band SPACE Tour 2012.


Nový singel Zlaté časy z pera a mikrofónu dvojice AMO, ktorá už nielen na koncertoch ale aj v štúdiu úzko spolupracuje s inštrumentalistami zo svojho Bandu. V čerstvo predstavenej skladbe si Opak a Moe zaspomínali na "staré dobré časy" a zároveň oficiálne odštartovali prácu na svojej novej doske. "Singel Zlaté časy je prvou skladbou nového albumu, ktorý chystáme na rok 2013. Produkoval ho Opak a náš klávesák a spoluproducent Marcel Vén," prezradil Moe.

Ako dodal, tvorba AMO prechádza istým vývojom a zmenami, preto kapela prinesie svojim fanúšikom nielen v novej skladbe ale aj na novom albume ešte viac živej hudby než doteraz. "Skladba vznikla v spolupráci s našou kapelou, a takto by sme chceli do budúcna aranžovať a skladať čo najviac vecí. Je to veľmi svieže, pre nás v podstate nové a baví nás zvuk živých nástrojov v kombinácii s elektronickými zvukmi," vysvetlil.

Naživo si toto spojenie môžete vychutnať už dnes večer na prvom koncerte turné v bratislavskom Ateliéri Babylon. Viac info a lístky

AMO & Band - Zlaté časy

Videoklip musí počkať

Hoci by to názov mohol napovedať, skladba Zlaté časy nemá byť podľa jej autorov žiadnym hodnotením doby, ani nostalgickým plakaním za minulosťou. "Chceli sme skôr urobiť príjemnú skladbu o spomienkach na rôzne životné okamihy, na ktoré si dodnes radi zaspomíname. Chceli sme ju poňať viac z nadhľadu ako opisne a príliš konkrétne," vysvetlila svoje zámery dvojica, ktorá v lete zabodovala v éteri s hitom Swing.

K novinke by chceli natočiť aj klip, no prednosť má turné a nahrávanie albumu. "Zvažovali sme aj videoklip, ale zatiaľ sme ho nezačali realizovať. Možno neskôr, ak sa odhodláme. Nabrali sme si toho dosť veľa, vyrážame na tour, chystáme album, takže čas tlačí a musíme s tým bojovať, ako asi každý," dodal Opak.

Výberovku neplánujú

Dvojica raperov síce v novej piesni spomína na časy minulé, no aj keď má už odspievaný nejeden rok, na spomínanie formou výberovky sa zatiaľ necíti: "To je vhodné pre kapely ako Queen alebo Beatles. Neviem, či AMO vydá best of. Skôr sme uvažovali, že by sme pár starších veci, ktoré fungovali, trocha prearanžovali a zaradili do koncertu - prípadne možno aj vydali, ale asi nie ako best of," hovorí s úsmevom Moe.

A čo hovoria AMO na margo starých dobrých časov, o ktorých najnovšie radi spievajú? "Bolo toho veľa, čo bolo iné u nás i v zahraničí, a aj v hudbe a na hudobnej scéne. Dnes sa žije rýchlo, hudby je veľa, rôznej hudby, dá sa v podstate rýchlo a relatívne dostupne urobiť a publikovať aj z domu, je pretlak skladieb a tým pádom sa stávajú súčasťou konzumu," rozpráva Marek alias Moe a jedným dychom dodáva: "Čo sa ale nezmenilo, je, že človek stále nájde veľa dobrej a kvalitnej hudby, treba len hľadať a nebrať hudbu ako spotrebný artikel, ale vnímať ju viac osobne a vedieť ju doceniť. To sa nezmenilo ani dnes a verím, že sa ani nezmení..." 

Termíny a miesta AMO & Band SPACE Tour 2012:


9. 11. - Bratislava, Ateliér Babylon (kúpiť vstupenky)
10. 11. - Nitra, Nová Pekáreň
16. 11. - Nové Zámky, CCX
17. 11. - Čadca, Zion Club
23. 11. - Žilina, Smerr pub
24. 11. - Prešov, Pixel
30. 11. - Poprad, Rock Fabric
1. 12. - Košice, Collosseum
7. 12. - Prievidza, Element
8. 12. - Trenčín, Piano Klub

Informácie a foto pre Hudba.sk poskytla PR manažérka Adriana Čahojová.

Foto: Ondrej Čajka


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti