Hlavná stránka

>

Správy

>

Jana Kirschner po úspešnom turné vydáva výberový album 16 naj pesničiek

Jana Kirschner po úspešnom turné vydáva výberový album 16 naj pesničiek

09.11.2015 - 17:00 | redakcia

Po veľkolepom turné venovanom albumu Moruša: Čierna obracia Jana Kirschner pozornosť na zvyšok svojej tvorby. Nové CD je výberom jej najobľúbenejších hitov z predchádzajúcich nahrávok, no obsahuje aj skladby, ktoré na jej albumoch doposiaľ nikdy nevyšli.


Jana Kirschner má za sebou úspešné turné po Slovensku Moruša: Čierna Tour, ktoré zakončila vypredaným koncertom v bratislavskej Starej tržnici. Mágia fungovala vo všetkých mestách natoľko, že speváčka sľubuje jarné pokračovanie.

"Reakcie boli skvelé. Mnohí ľudia mi dokonca povedali, že to bol najlepší koncert v ich živote a že by ho chceli vidieť na väčších pódiách. Turné bolo pre mňa naozaj zaujímavou skúsenosťou a to nielen geograficky. Bolo tiež prieskumom, ako v jednotlivých mestách funguje kultúra. Mali sme naozaj skvelé prijatia. Napríklad v Banskej Bystrici, v Žiline, v Nitre, v Košiciach. Ľudia reagovali úžasne. Aj preto verím, že sa nám tento projekt ešte podarí dať dokopy a na budúci rok zahráme nejaké koncerty pre tých, ktorí teraz nemali šancu Morušu vidieť," prezradila Jana Kirschner. 

Jana Kirschner, Moruša Čierna tour, Stará tržnicaPozrite si fotoreport zo Starej tržnice

Fanúšikov však speváčka ešte pred ďalším turné poteší novým výberovým albumom. "Na albume 16 naj pesničiek je okrem klasických známych skladieb aj viacero duetov, napríklad s Mekym Žbirkom, Jaromírom Nohavicom, so skupinou Korben Dallas, či s Petrom Hapkom. Po prvý raz dokonca vychádza na nosiči pieseň Voda divoká. Jednoducho, na tejto výberovke sú tie najväčšie hity, ktoré sú prierezom mojej 18-ročnej kariéry."

Na niektoré zo skladieb má Jana výnimočné spomienky. "Pre mňa je veľmi emotívny duet s Petrom Hapkom, keďže tento umelec nedávno odišiel a veľmi nám všetkým chýba. Spolupráca s ním bola pre mňa vždy veľmi silným zážitkom. Mám rada aj piesne s ďalšími interpretmi. Napríklad Oh me oh my s Mekym bola mojim prvým českým singlom a uviedla ma na českú scénu. Skladba s kapelou Jelen bola najhranejšou piesňou v českých rádiách v minulom roku a pri jej vzniku naozaj nik netušil, akým hitom sa stane. Každý song na albume má svoj príbeh, svoj čas a miesto v mojom živote. Je to veľmi pekný výber. Pri jeho zostavovaní som bola hrdá na to, že naozaj máme čo ponúknuť," netají radosť Jana Kirschner.

Napriek tomu, že posledným projektom Moruša sa Jana dostala do celkom novej hudobnej polohy, staršie hity má stále veľmi rada a hráva ich aj na koncertoch. "Tieto skladby patria ku mne, bez nich by som sa nikdy nedostala ku Krajine rovine ani k albumom Moruša: Biela a Moruša: Čierna. Preto som za ne rovnako vďačná a mám ich rada. Mnohé z nich hrávam na koncertoch dodnes. Najväčší úspech majú piesne Líška, Modrá, Na čiernom koni a Pokoj v duši," uzatvára speváčka a skladateľka.


Zoznam skladieb na výberovke Jana Kirschner - 16 naj pesničiek:

1. V cudzom meste
2. Líška
3. Modrá
4. Žienka domáca
5. Bude mi lehká zem - duet s P. Hapkom
6. Oh me, Oh my - duet s M. Žbirkom
7. Okolo nás
8. Another Day
9. Shine
10. Na čiernom koni
11. První noc novém bytě - duet s J. Nohavicom 
12. Pokoj v duši 
13. Keby si bol môj 
14. Co bylo dál? - skupina Jelen a JK 
15. Spolu - skupina Korben Dallas a JK 
16. Voda divoká

Redakciu Hudba.sk informovala Nora Krchňáková z agentúry Propaganda House.
Foto: Universal Music (titulný obrázok), Marko Erd (foto v článku)


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti