Hlavná stránka

>

Správy

>

Modus má po 30 rokoch nový album ReGenerácia. Vypočujte si singel Láska lieči

Modus má po 30 rokoch nový album ReGenerácia. Vypočujte si singel Láska lieči

09.11.2018 - 11:00 | redakcia

Skupina Modus v roku 2017 oslávila 50 rokov od svojho založenia. Ako jedna z prvých bigbeatových kapiel v Československu si poslucháčov získala najmä nápaditou autorskou tvorbou a vysokou úrovňou živých vystúpení. Nová nahrávka ReGenerácia vychádza práve dnes po 30-ročnej albumovej odmlke a dokazuje, že Modus má stále čo povedať.


Modus prešiel počas svojej existencie rôznymi zmenami. Medzi nezabudnuteľné mená, ktoré v skupine pôsobili, patria Janko Lehotský, Marika GombitováMiro Žbirka, či Laco Lučenič. Aktuálne sú v zostave dvaja zo zakladajúcicich členov Ján Baláž (gitara, spev) a Ľubo Stankovský (bicie, spev) a traja noví členovia Juraj Zaujec (gitara, spev), Pavol Bartovic (klávesy, spev) a Juraj Varga (basgitara, spev).

Prečítajte si: Modus sa chcel posunúť, musel zmeniť zostavu. Takto znie bez Janka Lehotského

ReGenerácia s novými piesňami

Album ReGenerácia obsahuje 10 nových skladieb (zoznam viď nižšie) vrátane piesní Dávam ti všetko (2016), Neviem viac a najnovšieho singla Láska lieči, ktorý kapela zverejnila spolu s videoklipom. Singel naspieval Jano Baláž a je plný vokálov a rôznych farebných tónov.

"
Jedného dňa som zobral gitaru, ako to často robievam, a zložil som melódiu, ktorú som poslal môjmu kamarátovi Martinovi Sarvašovi, aby ju otextoval. Raz som sedel v čakárni u lekára a zamyslel som sa nad tým, čo je vlastne liekom na všetky ľudské neduhy a napadla mi láska. Keď som mal skladbu hotovú, sedeli sme s Jankom Balážom v štúdiu a bol nejaký unavený, tak mu vravím: 'Janko, zaspievaj si túto pesničku, tá ťa určite vylieči'," hovorí s úsmevom jeden z autorov piesne Ľubo "Kyslík" Stankovský.


Album ReGenerácia nadväzuje na bohatú históriu skupiny, no autorsky, zvukovo aj interpretačne ju posúva do súčasnej doby. Je žánrovo pestrý a cítiť z neho úprimné výpovede všetkých členov kapely. O texty sa postarali Juraj Soviar, Mirka Ábelová, Martin Sarvaš, Peter Lehotský (RIP) a Vlasta Brezovská.

"Každý z nás priniesol kopec nových skladieb a tie, ktoré schválila celá kapela, sme zaradili na album. Autorsky to je zaujímavé, keďže tam máme piesne od štyroch z piatich aktuálnych členov Modusu, čiže od Janka Baláža, Kyslíka, Palka Bartovica a odo mňa," vysvetľuje Juraj Zaujec. 
 

Zoznam skladieb na albume ReGenerácia:

1. Zázrak (Ján Baláž / Juraj Soviar)
2. Dávam ti všetko (Pavol Bartovic, Juraj Zaujec / Juraj Soviar, Peter Lehotský) 
3. Nový muž (Ľubo Stankovský / Martin Sarvaš) 
4. Neviem viac (Juraj Zaujec / Juraj Soviar) 
5. Láska lieči (Ľubo Stankovský / Martin Sarvaš) 
6. Dievča z predmestia (Pavol Bartovic, Juraj Zaujec / Juraj Soviar) 
7. Priateľ (Ľubo Stankovský / Martin Sarvaš) 
8. Habana (Ján Baláž / Ján Baláž) 
9. Sen dospelých (Ľubo Stankovský / Vlasta Brezovská) 
10. Tvoj deň (Juraj Zaujec / Mirka Ábelová) 


Redakciu Hudba.sk informovala PR manažérka Renáta Tomášová z Warner Music. Tlačovú správu sme upravili. 

Foto: Dana Baláž


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti