Hlavná stránka

>

Správy

>

Na festivale jogy, hudby a zdravia vystúpi v slovenskej premiére speváčka Giita Rani

Na festivale jogy, hudby a zdravia vystúpi v slovenskej premiére speváčka Giita Rani

09.11.2018 - 07:30 | redakcia

V Seredi sa chystá piaty ročník festivalu jogy, hudby a zdravia s názvom Avatar Fest. Na návštevníkov čakajú 17. a 18. novembra v Dome kultúry Sereď ukážky cvičenia jogy, módna prehliadka a jediný koncert slávnej speváčky Giity Rani na Slovensku. Tešiť sa môžete aj na predpremiéru dokumentárneho filmu Mantra o význame a sile pôsobenia mantier.


Úspešný festival plný rôznych druhov jogy, meditácií, hudby duše, prednášok o bylinkách, správnom dýchaní, zdravom varení, ajurvéde  a všetkom, čo súvisí so zdravým životným štýlom inšpirovaným východnými filozofiami, už budúci víkend oslávi malé výročie. Popri ukážkach jogy, princípov feng šuei, detoxikácie, problematiky čakier a energetizmu človeka, je pripravená pre návštevníkov aj liečivá hudba, bubnovačky a ukážky relaxačných hudobných štýlov.

Hlavným hudobným lákadlom Avatar Festu je svetoznáma spirituálna speváčka Giita Rani, ktorá zaspieva po prvýkrát na Slovensku 17. novembra. Éterická hudobníčka pochádza z Nórska a so svojou hudbou už precestovala celý svet. Na konte má album Inner Kingdom z roku 2015, na ktorom priniesla piesne inšpirované starodávnymi motívmi a folkovou hudbou z rôznych častí sveta.


"V Seredi budú jogoví inštruktori, rôzne druhy jogy, prednášky zamerané na alternatívne spôsoby liečby a koncert liečivej hudby k tomu určite patrí. Giita Rani priletí už 15. novembra a je možné sa s ňou stretnúť 16. novembra, lebo má v Seredi zvukovú skúšku. Je to krásny človek, nádherná žena, a jej jemná a upokojujúca hudba nás spája s našim vnútrom. Ak sa nám naozaj prihodí, že sa spojíme so sebou, naše telo reaguje spustením očistných procedúr. Keď som prvýkrát počul hudbu Giita Rani, vedel som, že je v nej mimoriadne silné posolstvo. Tieto melódie a slová prebúdzajú spomienky z minulých životov a sú liečivé sami o sebe. Pripomínajú nám naše vlastné dedičstvo," teší sa na koncert organizátor Norbert Zaťko.

18. novembra sa bude na festivale konať slovenská premiéra filmu Mantra - Zvuky do ticha, ktorý nakrútila režisérka a producentka Georgia Wyss. Pracovala aj pre hudobné televízie VH1 a MTV, kde sa podieľala na tvorbe dokumentov o hudobníkoch ako Aretha Franklin či Eros Ramazzotti, a natočila tiež promo videá pre Tinu Turner alebo Paula McCartneyho. 

"Povzbudivý celovečerný dokumentárny film Mantra objavuje vzostup nového sociálneho fenoménu - spoločného spievania. Je to film, v ktorom zdieľajú svoj pohľad ľudia, ktorí nepovažujú spiritualitu za náboženstvo. Je to unikátny film o sile, význame, podstate a účinkoch pôsobenia mantier. Prvé verejné premietanie filmu na Slovensku bude práve na festivale Avatar Fest v Seredi," hovorí o filme organizátor Norbert Zaťko. 


Na festivale si tiež môžete zacvičiť si jogu FredyAyisim, ktorý je jedným z najznámejších jogínov na Slovensku. Jogu využíval popri súťažnom tanci ako nástroj udržiavania vynikajúcej kondície tela, vďaka čomu dosiahol mnohé športové úspechy. Jeho jogové hodiny bývajú ozdobou každého podujatia. Na festivale uvidíte aj jeho dcéru, tanečníčku Vierku Ayisi, ktorá je citlivou lektorkou jogy. Špičková jogová učiteľka z Indie Jaiwanti Singh príde tiež predstaviť svoju jogovú hodinu.

V Divadelnej sále Kultúrneho domu môžete v sobotu (17.11.) vidieť aj netradičnú, hudobno-tanečnú módnu prehliadku s názvom "Dance of soul" (tanec duše). Prehliadku pripravil Lighthouse club Trnava a módny salón Marchalé z ručne maľovaného hodvábu a bio bavlny. Modely sú výnimočné tým, že sú strihovo, výberom materiálu a maľovaným námetom vhodné pre energeticky rôzne ženy.

Avatar Fest 2018 sa koná 17. a 18. novembra v Dome kultúry Sereď. Jeho súčasťou je aj bohatý trh s Ezo - Eko - Ethno - Bio - Handmade stánkami. Výnimočnú atmosféru dotvárajú čajovníci a rozprávkovo dobré exotické jedlá. Na festivale sa dajú kúpiť zaujímavosti ako tibetské misy, drevené pyramídy, liečivé bylinky, kvalitný domáci med, panenský olivový olej priamo z farmy, rôzne minerály a drahé kamene, prírodná kozmetika, šperky, tibetské deky a šatky, či indické plachty.

Všetky podrobnosti o podujatí nájdete na oficiálnej stránke www.avatarfest.sk.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla PR manažérka Nora Krchňáková. Tlačovú správu sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti