Hlavná stránka

>

Správy

>

Slovenka Lea Daniš má pesničku s Ukrajincom. Do sveta ju šíria Briti

Slovenka Lea Daniš má pesničku s Ukrajincom. Do sveta ju šíria Briti

09.11.2018 - 14:00 | redakcia

Slovenská speváčka a textárka Lea Danis krátko po vydaní skladby Nádej uvádza na hudobný trh ďalšiu novinku. Svoje sily tentoraz spojila s ukrajinským hudobným producentom Vladom Gluschenkom z Kyjeva a na svete je dream-popová skladba Never Let You Down. Do portfólia si ju zaradila britská distribučná spoločnosť AWAL.


"Aktuálne som v období, že chcem vyskúšať čo najviac spoluprác, ktoré sa podaria, objavujem svoj zvuk a nasávam energiu a inšpirácie. Táto spolupráca s Vladom vznikla veľmi spontánne, našli sme sa na sociálnej sieti a samotná skladba vznikla veľmi rýchlo, možno behom týždňa," vraví speváčka. "Vlad mi poslal hudbu, ktorá ma hneď chytila a vedela som, že na tomto chcem spolupracovať," prezrádza Lea.

Nasledovalo nahrávanie a ďalšie technické záležitosti. "Trvalo to asi dva mesiace, keďže sme tvorili za chodu ďalších povinností a opäť, každý vo svojom štúdiu," dodala Lea, ktorá nahráva striedavo na Slovensku a Ukrajine. 


Prvé EP na dohľad

Elektronická skladba sa určite objaví na vôbec prvom EP, ktorú Lea chystá. "Čakám na pár ďalších skladieb, ktoré máme rozrobené a určite by som ich chcela spoločne vydať ako EP. Má symbolizovať moje 'hľadanie' práve prostredníctvom rôznych hudobných spoluprác. Myslím, že celé moje pôsobenie by asi vystihoval názov 'In-between Worlds', keďže to nebude mať jednotnú patinu a uhladenú schému klasického vopred pripraveného albumu. A práve to sa mi tom páči najviac," dodala Lea.  

O mastering piesne Never Let You Down sa rovnako, ako aj v jej predošlých skladbách a spoluprácach Dance, Easy, Tomorrow či Nádej (2018), postaral audio-inžinier a producent Ján Zborovjan z Audio Wizzards. V lete si Leu do svojho portfólia zaradila aj britská distribučná spoločnosť AWAL (Artists Without A Label), ktorú vlastní vydavateľstvo Kobalt Music Group. AWAL aktuálne zastrešuje 8 000 vybraných umelcov, medzi najznámejších patria Radiohead či Moby.


Redakciu Hudba.sk informoval za speváčku Igor Daniš. Tlačovú správu sme upravili. 

Foto: PR


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti