Hlavná stránka

>

Správy

>

Všetko je len uhol pohľadu, pripomína svojou novinkou Daniel Sárkány

Všetko je len uhol pohľadu, pripomína svojou novinkou Daniel Sárkány

09.12.2017 - 09:00 | redakcia

Netreba hneď zúfať, niekedy stačí pozrieť sa na veci z inej perspektívy. Týmto odkazom prerušil ticho 26-ročný spevák, skladateľ a multiinštrumentalista Daniel Sárkány. Po viac ako roku a pol prichádza s novým singlom o vnútornej obrode.


Ako je to už u Daniela Sárkánya zvykom, opäť sa vo svojej skladbe zbavuje zlého a zameriava sa na dobré. Po tom, ako sa znovu snažil nájsť nádej v minuloročnom singli Lost, si v kúsku Welcome vzal na paškál zábrany existujúce v každom človeku. "Sú hlavne v nás a jediní, ktorí nám dokážu ukázať, že sa všetko dá riešiť a je to len uhol pohľadu, sú často iba naši najbližší," nazdáva sa mladý umelec.

V jeho prípade to bola láska. "Priateľka mi ukázala smer a zrazu bolo všetko inak," prezrádza hudobník, ktorý predtým podľa vlastných slov už nemal motiváciu pokračovať. Teraz chce rozdávať pozitivizmus ďalej a novou piesňou si dáva za úlohu pripomenúť, že každá maličkosť v našich životoch má význam, aj keď to tak aktuálne nevnímame.

V príslušnom videoklipe si autor skladby zahaľuje tvár a priestor dáva symbolom a atmosfére. Zaujímavosťou novinky je, že Sárkány v nej vôbec nevyužíva svoj deväť rokov obľúbený vokálny štýl - tzv. scream.


Daniel Sárkány vydal svoje debutové EP s kapelou Drama Queen, pričom ho propagovali koncertmi po celom Slovensku a sčasti aj v zahraničí. Tiež bol súčasťou projektu Marvels of Contrast, no potom sa rozhodol vydať na dráhu solo umelca. Má za sebou single Wish, klavírnu Spomienku za zosnulým dedkom a Lost.


Text: Marek Majzon
Foto: archív hudobníka


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti