Koncertný projekt Levandulová vlani zaznamenal ohromný úspech, a tak sa umelci na naliehanie fanúšikov rozhodli v ňom pokračovať aj tento rok. Najkrajšie piesne Hany Hegerovej a ďalšie dojemné šansóny z autorskej dielne Hapka – Horáček si tentoraz užijú fanúšikovia na východnom Slovensku ale aj vo Zvolene, Nitre, Trenčíne a Prievidzi.

Láska, smútok, radosť, životné pravdy... V šansónoch sú prítomné azda všetky ľudské emócie a aj preto pri ich počúvaní častokrát doslova mrazí. Piesne najväčšej česko-slovenskej šansoniérky Hany Hegerovej ožili vďaka projektu Levandulová a dychberúci zážitok si po veľkom vlaňajšom úspechu budú môcť počas jarných mesiacov odniesť z koncertov aj ďalší fanúšikovia.

Prečítajte si reportáž: Koncerty s piesňami Hany Hegerovej potvrdili, že v šansóne je neprekonateľná

Zuzana Kronerová, Richard Müller, Zuzana MauréryLucia Šoralová s klavírnym sprievodom Petra Maláska tentoraz zaspievajú v siedmich slovenských mestách od Trenčína až po Prešov. Jarné turné sa začne na prelome marca a apríla na východe, prvý koncert bude 31. marca rovno pod Tatrami v Poprade.

"Úprimne, nedelím publikum na východniarov a západniarov. Teším sa na všetkých obyčajných obdivovateľov a poslucháčov pani Hegerovej. Ja som jedna z nich. Ale keďže môj otec pochádza zo Solivaru a v Košiciach začal svoju opernú karieru, kde som s ním často bola, táto časť turné bude pre mňa aj trochu nostalgická," vraví Zuzana Mauréry, ktorej zamatový hlas je ako stvorený na interpretáciu šansónov.

"Na východ sa i ja veľmi teším. Aj do Tatier. Poprad a Tatry totiž vnímam ako svoju 'rodnú hrudu'. Navyše, v divadle Jonáša Záborského v Prešove a v divadle Cassia v Košiciach som veľa rokov hrávala. Cítim sa tam dobre a mám k východniarom veľmi blízko," dopĺňa ju Lucia Šoralová, ktorá aktuálne žije v Česku.

Šansóny z repertoáru Hany Hegerovej a ďalšie nádherné piesne z dielne autorskej dvojice Petr Hapka – Michal Horáček budú okrem týchto dvoch výnimočných dám spievať aj Zuzana Kronerová a Richard Müller. Všetkých ich bude na klavíri sprevádzať dlhoročný spolupracovník Hany Hegerovej, skvelý Petr Malásek.

"Hana Hegerová bola obrovská osobnosť a som rád, že jej aj takto môžeme vzdať hold a dokázať, že aj dva roky po smrti je stále v našich hudobných srdciach prítomná. O mne je známe, že mám šansóny veľmi rád a tak ma kladná odozva publika na jeseň veľmi potešila. Verím, že to bude aj teraz podobné,"  dodáva Richard Müller.

Jarné koncerty projektu Levandulová - Najkrajšie piesne Hany Hegerovej:

31. 3. (19:00) – Aréna Poprad, Poprad

1. 4. (20:00) – Spoločenský Pavilón, Košice

2. 4. (19:00) – Kino Scala, Prešov

14. 4. (19:00) – Rates Aréna, Zvolen

15. 4. (19:00) – PKO Nitra, Nitra

16. 4. (20:00) – Dom Armády, Trenčín

11. 5. (19:00) – Športová hala, Prievidza

Vstupenky:  Predpredaj.sk

Redakciu Hudba.sk informovala PR manažérka Eva Sládková. Správu sme upravili a doplnili.

Súvisiaci interpreti: Hana Hegerová