Hlavná stránka

>

Správy

>

Dunaj ustúpil, festival BA City Beats definitívne ostáva na Tyršovom nábreží

Dunaj ustúpil, festival BA City Beats definitívne ostáva na Tyršovom nábreží

10.06.2013 - 19:00 | redakcia

Organizátori prvého ročníka hudobného festivalu BA City Beats sa dnes definitívne rozhodli, že podujatie sa 20. a 21. júna uskutoční na Tyršovom nábreží v Bratislave. Vrásky na čele im robil rozvodnený Dunaj, ktorý areál minulý týždeň zaplavil, no voda cez víkend rýchlo opadla.


Mohli tak odštartovať čistiace práce, aby bolo nábrežie na petržalskej strane Dunaja o 10 dní na akciu stopercentne pripravené. "Ešte vo štvrtok sme si mysleli, že festival nebude možné usporiadať pri Dunaji, a preto sme začali intenzívne premýšľať nad vhodnými alternatívami. Som ale rád, že voda opadla a vonku panuje slnečné počasie, ktoré nám umožní držať sa nášho pôvodného plánu a zostať na Tyršovom nábreží," uviedol zakladateľ multižánrového podujatia Jozef "Jopo" Poláček zo usporiadateľskej spoločnosti Kuul Fabrik.

Ako dodal, nič sa nemení ani na pláne mať v areáli dva veľkokapacitné stany. Prípadný dážď teda návštevníci nepocítia. Vzhľadom na dohodu s mestom program na Tyršovom nábreží počas oboch dní skončí o polnoci a afterpárty bude počas oboch festivalových dní hostiť klub LOFT! na Továrenskej ulici. Podrobný rozpis jednotlivých koncertov nájdete na stránke bacitybeats.sk/program, prvé koncerty začnú počas oboch dní o 16:00, program spomínanej afterpárty potrvá do 4:00 ráno.

Nový mestský festival BA City Beats prinesie začiatkom leta do Bratislavy mená ako Wyclef Jean, Rudimental, Katy B, Aloe Blacc, Hadouken! alebo Everything Everything. Na prvej edícii podujatia sa ukážu aj Stereo MCs (DJ set), The Orb, The Boxettes, Danko Jones, Terry Poison, Parachute Youth a Richard Dorfmeister & Rupert Huber v projekte Tosca. Na svoje si prídu aj milovníci jazzu a latina, a to na vystúpeniach kubánskej speváčky a flautistky Glendy López a slovenského bubeníka Martina Valihoru s newyorskou speváčkou Vivian Sessoms. Z domácej scény sa na BA City Beats predstavia Polemic, Jana Kirschner, Tomáš Sloboda a Sounds Like This, L Plus, Junior a Vec s kapelou Zlokot.

Permanentky na podujatie sa naďalej predávajú za 39 eur, jednodňové lístky stoja 29 eur. Na mieste bude stáť lístok na dva dni i jednodňová vstupenka o 10 eur viac. Všetky podrobnosti nájdete na oficiálnom webe podujatia bacitybeats.sk a www.facebook.com/BACityBeats.

 
Informácie a foto pre Hudba.sk poskytol Ján Papač, PR manažér festivalu.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti