Hlavná stránka

>

Správy

>

Výlet do rôznych zvukových svetov ponúka deťom kreatívny workshop v A4

Výlet do rôznych zvukových svetov ponúka deťom kreatívny workshop v A4

10.06.2019 - 15:00 | redakcia

Kreatívny workshop zvukového programovania v A4 je určený pre deti od 10 rokov, ktoré majú záujem o hudbu. Naučia sa vytvárať svoju vlastnú hudbu, programovať v open-source nástroji Sonic Pi a na záver ich čaká verejný koncert vytvorených diel. To všetko môžu zažiť v sobotu 15. júna od 10.00 v A4 – priestore súčasnej kultúry v Bratislave.


 Hudobná výchova pre žiakov základných škôl nemusí znamenať len spievanie ľudových pesničiek. Kreatívny hudobný workshop je skvelým prostriedkom, ako dať deťom priestor na vlastnú tvorivosť a zároveň im hravou formou vysvetliť princíp zvuku, kompozície, či hudobného programovania. Zaujímavosti hudobnej tvorby im predstaví lektor a hudobník Fero Király.  

"Na workshopoch sa snažím vytvárať priestor pre detia ich kreativitu. Chcem, aby tiež tvorili hudbu, lebo sa to dá a viem, že z toho budú mať radosť. Snažím sa ukázať im aj iné hudobné svety. Verím, že dať deťom šancu vytvoriť si vlastnú hudbu, je dobre strávený čas," prezrádza Király.

Komponovanie dostupnejšou formou

Deti sa na jeho workshopoch veľmi jednoducho zapoja do procesu tvorby bez toho, aby potrebovali ovládať hru na hudobný nástroj. Práve technológie ako  počítače môžu byť skvelým spôsobom, ako umožniť deťom dostať sa k hudbe známou a atraktívnou cestou. Populárne programovacie prostredie Sonic Pi je toho skvelým príkladom.

"Hudby a spôsobov, ako ju tvoriť a aj zapisovať, je tak veľa, prečo by deti nemohli komponovať hudbu pre ne prístupnejším spôsobom? Samozrejme, že mohli, a dnes už je jasné, že písanie klasicky notovanej hudby nie je jediným spôsobom, ako sa stať hudobným skladateľom," dodáva lektor.  

Sobotňajší workshop bude pokračovaním príbehu algoritmicky vytváranej hudby a zároveň pozvánkou pre tých, ktorým sa nepodarilo zúčastniť predchádzajúcich stretnutí. Účastníci budú rozdelení do dvoch skupín na začiatočníkov a pokročilých. Začiatočníci sa naučia základy práce so Sonic Pi – prácu s tónmi a zvukmi. Tých pokročilých čaká odhaľovanie hlbších tajomstiev a kompozičných techník.

Na záver workshopu sa bude konať koncert vytvorených diel. Workshop je vhodný pre deti od 10 rokov. Je nutné si priniesť vlastný počítač s nainštalovaným softvérom Sonic Pi a slúchadlá. Registrácia  jen utná vopred na workshop@a4.sk.

Redakciu Hudba.sk informovala PR manažérka A4 - priestor súčasnej kultúry Lucia Mandincová. Tlačovú správu sme upravili. 

Foto: PR


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti