Hlavná stránka

>

Správy

>

Tajomná formácia Krajina Ró zverejnila prvý singel spolu s videoklipom

Tajomná formácia Krajina Ró zverejnila prvý singel spolu s videoklipom

21.06.2020 - 11:00 | redakcia

Krajina Ró je nový, zahustený kus hudobného sveta, v ktorom sa rodia pesničky. Žije v ňom tajomná, krásna dievčina nevšedného hlasu a traja talentovaní chlapci, ktorých um si už stačil získať uznanie. S nimi obýva Krajinu Ró aj jeden z doposiaľ žijúcich mužov tzv. rizikovej skupiny. Pesnička Jačmen a pšenice je prvou lastovičkou Krajiny Ró z albumu Hotel Blázen plánovaného na jeseň.


Vo videoklipe k novej skladbe Krajina Ró unavene stúpa do kopca. "Narodili sme sa, aby sme boli na správnom mieste, v správnej chvíli, tak aby vrstva ľadu zo zmrznutých trsov trávy, preniesla sa do nás, do archívov hlavy," spieva Anička, speváčka a herečka, ktorá je dievčaťom z Krajiny Ró. "Ideme vedľa seba, stredom cesty, napravo jačmeň, naľavo pšenica. Dávame si pozor na kroky na slová, vo vzduchu lieta para, je doba parová," pokračuje ďalej v duete.


V Krajine Ró sa okrem pôsobivého, farebného altu a rôzne tvarovaného barytónu darí predovšetkým výrazným tónom elektrickej gitary, ktorá, obklopená nápadmi a najrôznejšími elektronickými nevšednosťami, dodáva hudbe miazgu súčasného zvuku. Basgitara aj bicie sa tohto procesu ochotne zúčastňujú a spoľahlivo vrastajú do stredných i výstredných prúdov rockových prehánok, či lenivo sa prevaľujúcich zamatových nálad. A práve niekde uprostred, medzi týmito krajmi, sa Krajinou Ró vydala pesnička Jačmen a pšenice.

Všetko živé v Krajine Ró vyrastá priamo z autorského podhubia jej piatich obyvateľov. "V úplne novej kapele sa nám podarilo prepojiť niekoľko silných hudobných osobností. A toto je naša úplne prvá lastovička. Samota už tuší, že pôjde domov sama. Naľavo aj napravo sa zapaľuje slama," uzatvára dievča z Krajiny Ró. A hoci kapela chce až do septembra zostať zahalená rúškom tajomstvom, už len podľa názvu nie je ťažké rozkľúčovať, kto je jej súčasťou. Jedenásť pôvodných pesničiek bolo pod dohľadom zvukového majstra Ondreja Ježka natočených na nový album, ktorý sa pod názvom Hotel Blázen úplne otvorí svetu v októbri u Indies Scope. Na jeseň začne Krajinaa Ró dodávať úrodu aj na koncertné pódia.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytol Přemysl Štěpánek z vydavateľstva Indies Scope.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti