Iako Bei je projektom speváka, basgitaristu a skladateľa Romana Jakobeja. Projekt robí výnimočným jeho nástrojové zloženie – basa, bicie, saxofón a klávesy. Kapela tak dosahuje unikátny zvuk, ktorým búra hranice toho, čo znamená byť rockovou kapelou, keďže gitary chýbajú.

Debut Pursuits In 1ife vyšiel v roku 2018 a Roman na ňom spolupracoval s viacerými úspešnými hudobníkmi, ako sú oceňovaný jazzový saxofonista Nikola Bankov či finalistka Česko-Slovenskej Superstar Karmen Pál-Baláž. K albumu vyšli štyri videoklipy a kapela odohrala aj živý set v rámci najväčšej metalovej relácie na Slovensku Headbanger_FM v rámci Rádia_FM. Rudi Rus, moderátor relácie, vysoko ocenil album kapely, ktorý bol v tom roku nominovaný aj ako debut roka v rámci Radio_Head_Awards.

Druhý album Pursuits In 2ife: Vortex Fragoris vyjde 17. augusta na všetkých platformách a vďaka podpore fanúšikov bude môcť vyjsť aj v podobe fyzického nosiča – konkrétne digipack s 24-stranovým bookletom, ktorý bude obsahovať krásnu grafiku Maroša Suchého a  Nox.Benedicta, texty, fotky (Werdza) a doplnkové informácie – všetko v kvalitnom prevedení s tým, že nosiče budú lisované, čo zabezpečí najväčšiu kvalitu nosiča.

Projekt na fyzické vydanie albumu prebieha cez StartLab a okrem nového albumu si v rámci odmien budete môcť objednať aj prvý album, hard rockové EP kapely Slip Of The Lip, v ktorej Roman pôsobil pred prvým albumom, a z ktorého ostáva už len 50 kusov, spevácku alebo kompozičnú hodinu, napísanie textu či súkromný koncert.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol Roman Jakobej.