Hlavná stránka

>

Správy

>

Doctor Victor sa blížia k ďalšiemu splnenému snu, spolupráci s kapelou Kiss

Doctor Victor sa blížia k ďalšiemu splnenému snu, spolupráci s kapelou Kiss

10.07.2018 - 14:00 | Matej Kráľ

Pražská retro-rocková zostava Doctor Victor, sústredená okolo fenomenálneho gitaristu Vojta Bureša, má blízko k ďalšiemu významnému úspechu. Členovia skupiny Kiss ich vybrali medzi desiatku kapiel, z ktorých si tri spolu s členmi Kiss zahrajú na plachetnici počas ich plavby z Miami do Key Westu a Nassau na súostroví Bahamy.


Pôvodne newyorskí Kiss vyvolali u publika v 70. a 80. rokoch doslova ošiaľ. Spôsobila to najmä revolučná kombinácia glam-rocku a svojských koncertných prvkov, ktorou sa navždy zapísali do rock'n'rollovej siene slávy. Pri ich mene si každý spomenie najmä na čierno-biele ikonicky pomaľované tváre.

Doctor Victor majú teraz veľkú šancu dostať sa do line-upu rockových hostí na špeciálnej plavbe s názvom The Kiss Kruise. Vystúpi tam napríklad bývalý gitarista Kiss Ace Frehley alebo ich zvukový inžinier Robert J. Kulick. Okrem nich sa predstaví aj R&B zostava Vintage Trouble, austrálsky rockový kolektív The Dead Daisies, či gitarista a spevák Rafael Moreira s jeho projektom Magnetico.

Minimálne s kapelou The Dead Daisies si Doctor Victor určite zahrajú - sú totiž ohlásení ako predkapela na koncerte 22. júla v pražskej Lucerne. "Som fanúšikom rockovej hudby 70. rokov a kapela Kiss patrí medzi mojich obľúbencov. Hrajú cez 40 rokov a stále bavia svojou šou ľudí po celom svete. Máme veľkú radosť z toho, že sme ich zaujali a bolo by skvelé, keby sme si mohli pred takouto rockovou ikonou zahrať," komentuje situáciu líder skupiny Doctor Victor Vojta Bureš, absolvent Konzervatória Jaroslava Ježka v Prahe a držiteľ štipendia na prestížnej Berklee College of Music.


História plná hviezdnych spoluprác

Kapela, ktorá sa nedávno vrátila zo svojho druhého turné po Veľkej Británii v prípade úspechu nadviaže na sériu predchádzajúcich hviezdnych kolaborácií. V škótskom meste Dunfermline v minulosti nahrávali tretí sólový album legendárnemu Danovi McCaffertymu, fenomenálnemu spevákovi kapely The Nazareth, v roku 2016 zas predskakovali svojmu veľkému vzoru - austrálskym velikánom AC/DC na ich megakoncerte v pražských Letňanoch.

Trojicu, ktorú dopĺňa bubeník Karpa a basgitarista Muddy, nedávno navštívila aj charizmatická Princeova basgitaristka Ida Nielsen. Stalo sa tak v rámci workshopu Doctor Victor Music Academy, prvej českej hudobnej školy s interaktívnym systémom výučby. Tá nadväzuje na sympatickú filozofiu kapely, vždy pripravenej hrať tam, kde srdcia ľudí bijú pre rock'n'roll.  

Viac sa o nadchádzajúcich koncertoch a o kapele Doctor Victor dozviete na oficiálnej stránke www.doctorvictor.com a www.facebook.com/doctorvictor.


Autor: Matej Kráľ
Foto: Facebook.com/doctorvictor


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti