Hlavná stránka

>

Správy

>

Zajtra začína 23. ročník Pohody. Prečítajte si praktické rady nielen pre nováčikov

Zajtra začína 23. ročník Pohody. Prečítajte si praktické rady nielen pre nováčikov

10.07.2019 - 14:30 | redakcia

Program Pohody 2019 štartuje tradične vo štvrtok, pre mnohých návštevníkov sa však festival začína už dnes balením na trojdňový pobyt na letisku. Festival sa tento rok vypredal týždeň vopred a prvýkrát je v predstihu vypredaný aj parking. Ak ste si miesto na parkovisku zakúpiť nestihli, máte niekoľko alternatív. Nielen o nich sa môžete dočítať v prehľade praktických informácií.


Areál Pohody má dve vstupné brány. Jedna je bližšie k mestu zo strany Nozdrkoviec/Biskupíc (Gate B) a je určená pre návštevníkov, ktorí prichádzajú z Trenčína pešo, hromadnou dopravou či na bicykloch. Vstup na parkovisko pre autá a karavany sa nachádza na opačnej strane areálu z obce Opatovce (Gate O). Pre lepšiu navigáciu využite sekciu na Ako sa k nám dostať? na festivalovom webe.

Po vypredaní parkovacích miest organizátori odporúčajú návštevníkom využiť zdieľanú dopravu (parťákov na cestovanie si môžete nájsť cez hashtag #spolunapohodu na webparty), akúkoľvek verejnú dopravu (v Trenčíne premáva z autobusovej a vlakovej stanice na festival kyvadlová doprava) alebo špeciálne Pohoda autobusy spoločnosti Slovak Lines. Tie vás v každý festivalový deň privezú až na výstupište neďaleko brány pre peších (Gate B) a po skončení programu na hlavných pódiách vás odvezú priamo hlavného pódia (od nemocnice). V predaji je tiež stále zopár miest v mimoriadnych vlakoch z Bratislavy a z Košíc. Podrobnosti a lístky na špeciálnu vlakovú či autobusovú dopravu nájdete TU

Otvorenie brán + špeciálne vstupy pre rodiny s malými deťmi a ZŤP/ZŤPS

Festivalové brány sa otvárajú vo štvrtok 11. júla o 14:00. Parkovisko sa otvára o 12:00. Karavan Parking sa otvára spolu s festivalovým areálom, teda o 14:00. Festival je otvorený nonstop, vrátane stanových táborov a parkoviska, až do nedele 14. júla do 12:00 (v tomto čase treba areál festivalu opustiť). Rodiny s malými deťmi (menej ako 6 rokov) a návštevníci s preukazmi ZŤP/ZŤPS majú v rámci brán špeciálne vstupy. Tie sú umiestnené na Gate O na pravej strane brány a na Gate B na ľavej strane. Ľudia s preukazom ZŤP-S musia prísť na festival spolu so sprievodcom. Odchod z festivalu už nie je nutný naraz, ak je držiteľ ZŤP-S schopný odísť z festivalu bez pomoci sprievodnej osoby.

Parking

Parking je vypredaný, ďalšie miesta v ňom pre autá ani karavany nie sú. Voľné sú ešte parkovacie miesta vyhradené pre motocykle. Ak nemáte zaplatený parking a veziete návštevníkov, musíte ich vyložiť na bráne parkoviska. Vo výnimočných prípadoch (tehotné ženy, deti) parkovači umožnia vstup auta na parkovisko, po vyložení návštevníkov musí auto parking opustiť. V aute môžete aj prespať. Treba akurát myslieť na to, že dĺžka auta na parkovisku nesmie presiahnuť 5,5 m, na čo treba dávať pozor najmä pri vanoch. Stanovanie v priestoroch parkoviska je prísne zakázané. Auto budete mať identifikované parkovacou nálepkou, ktorá slúži aj na návrat do sektoru, ktorý máte zakúpený.

Stanovanie

Za každým vstupom na festival sa nachádza stanové mestečko, v ktorom je stanovanie zadarmo. Za stanové miesto sa dopláca iba v špeciálnych kempoch: Family park a Family & Silent Camp - tie sú už niekoľko týždňov vypredané a na jeden lístok je možné postaviť si jeden stan. Na stany v PSS Fox Village sú oficiálne dimenzované pre päť osôb, viac osôb v stanoch môžu povoliť pracovníci recepcie. Ak chcete bývať v rámci stanového mestečka Tent Inn s priateľmi vedľa seba, je potrebné prísť naraz, pretože vouchre na stanovanie sa na mieste vymieňajú za Tent Inn náramky.

Festival s deťmi - vstupy Kids/Junior

Permanentky KIDS sa vzťahujú na osoby vo veku od 6 do 12 rokov (vrátane), pričom v ich prípade je nutný sprievod rodiča alebo zákonného zástupcu. Rodič alebo zákonný zástupca musí mať zakúpenú vlastnú platnú festivalovú permanentku. Permanentky JUNIOR sa vzťahujú na osoby od 13 do 17 rokov (vrátane). Návštevníci vo veku 13 a 14 rokov musia byť na festivale sprevádzaní rodičom, resp. zákonným zástupcom. Rodič alebo zákonný zástupca návštevníka vo veku do 14 rokov (vrátane) musí mať zakúpenú vlastnú vstupenku pre dospelú osobu. Osoby vo veku od 15 do 17 rokov musia mať so sebou platný občiansky preukaz - sprievod rodiča, resp. zákonného zástupcu v tomto prípade nie je nutný.

Okrem skvelého programu ponúka Family Park aj slušné vybavenie pre rodiny s deťmi. V jeho zázemí je aj stan na prebaľovanie a kojenie, v ktorom nájdete aj mikrovlnnú rúru na zohriatie mlieka. Rodiny si môžu požičať aj káričky. O sluch a komfort svojich detí je však potrebné postarať sa primárne svojpomocne. Podmienkou vstupu na program vo Family Parku nie je miesto v stanovom tábore. Do priestoru rodinného stanového tábora sa dostanú len špeciálne označení návštevníci.

Pohoda 2018

Čo si priniesť / nepriniesť / čo nerobiť

Vzhľadom na predpovede počasia organizátori odporúčajú obliecť sa do každého počasia a vziať so sebou teplé i nepremokavé veci, nie však dáždniky, ktoré sú na festivale zakázané. Okrem toho je potrebné mať so sebou preukaz poistenca, občiansky preukaz, hygienické potreby, peniaze (resp. platobnú kartu) či potrebné lieky. Môže sa zísť aj pršiplášť a gumená obuv, určite si vezmite pokrývky hlavy podľa vlastného výberu - šiltovky, klobúky či šatky na ochranu pred slnkom.

Do priestoru festivalu je zakázané vnášať sklené nádoby a fľaše, pyrotechnické predmety, otvorený oheň a akýkoľvek druh varičov, predmety ohrozujúce bezpečnosť, drogy, psychotropné látky, horľaviny a zbrane akéhokoľvek druhu (vrátane kuchynských nožov), bicykle, skateboardy (a iné boardy...), inline korčule, kolobežky a podobné dopravné prostriedky. Nie je dovolené vnášať magnetofóny, filmové kamery, videokamery (vrátane DV, DV Cam, Beta Cam, Super VHS...), ani profesionálne fotoaparáty či selfie-sticks. Zakázané sú tiež lietajúce drony a podobné mechanické zariadenia. Prísne zakázaný je crowdsurfing ("plávanie" na rukách) aj stagediving (skákanie z pódia). Vo Family parku, vo všetkých stanoch a na tribúnach platí zákaz fajčenia. Zakázané je aj stanovanie na parkovisku a mimo vyhradených priestorov.

Program

Hudobný program Pohody 2019 tvorí vyše 120 umelcov a kapiel z 31 krajín sveta. Kto kedy hrá si môžete pozrieť v mobilnej aplikácii "Pohoda powered by Orange", na oficiálnom webe v sekcii Line-up (aj v praktickom Timeline formáte), ako aj vo festivalových tlačovinách (bulletin, festivalová mapa s line-upom a festivalový .týždeň). Novinkou line-upu sú zmeny v časoch začiatkov jednotlivých koncertov - medzi koncertami na rôznych pódiách pribudli desaťminútové pauzy. Súčasťou webovej verzie line-upu je už tradične funkcia, vďaka ktorej si môžete vybrať a vytlačiť zoznam vami preferovaných vystúpení. 

Hygiena

Na festivale je k dispozícii vyše 200 splachovacích toaliet, viac ako 500 chemických toaliet a niekoľko "minizón malej potreby" označených piktogramami. Na festivale sú k dispozícii aj WC pre ZŤP návštevníkov. Sprchy a umývarne sa nachádzajú v hygienických centrách oproti Urpiner stage-u, vedľa Orange stage-u a vo Family parku. Organizátori upozorňujú, že voda v sprchách a umývarňach pri Orange stage nie je pitná, na doplnenie pitnej vody využívajte cisterny a stánky s občerstvením.

Odpad

Pohoda sa snaží produkovať čo najmenší objem odpadu. Ten, ktorý vznikne, mení vďaka aktívnym návštevníkom a dobrovoľníkom na druhotné suroviny, prípadne ho dôkladne vyseparuje a snaží sa o jeho ekologické spracovanie. Unikátnym riešením je zriadenie zberných miest, kde vyškolení dobrovoľníci s pomocou návštevníkov dôkladne separujú plasty, papier, kov a bio-odpad. Zberné miesta fungujú nonstop a plnia aj edukačnú funkciu, kedže sa v nich dozviete ako správne separovať a aký je kolobeh jednotlivých materiálov.

Zdravie

Pri akomkoľvek probléme sa neváhajte obrátiť na zdravotníkov. Na festivale je šesť pevných stanovíšť záchrannej služby, sú označené červeným krížom na žltom podklade. V stanovištiach zdravotnej služby sú aj chladničky na inzulín či iné lieky. Nehazardujte s látkami, ktoré sú zdraviu škodlivé, ktoré sú zakázané, a ktorých zloženie vám nie je známe. Chráňte sa pred slnečným žiarením (pokrývky hlavy, pitný režim, opaľovacie krémy). Dodržujte základnú hygienu, hlavne si umývajte ruky. Chráňte sa aj pred nadmerným hlukom (štuple do uší sú k dispozícii v Pohoda shope). 

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol PR manažér Pohody Anton Repka.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti