Hlavná stránka

>

Správy

>

Leto s Monikou práve začína. Speváčka z Monikino Kino vydáva sólový debut

Leto s Monikou práve začína. Speváčka z Monikino Kino vydáva sólový debut

10.09.2018 - 15:00 | redakcia

Monika Midriaková je známa z úspešného projektu Monikino Kino. Teraz prichádza so sólovým debutom pod názvom Leto s Monikou. Album vyšiel v piatok 7. septembra vo vydavateľstve Slnko Records. Mladá slovenská umelkyňa si tentokrát zložila aj produkovala všetky piesne sama. Prvýkrát sa podujala aj na písanie textov.


"Keď som pred dvomirokmi opustila kapelu Monikino Kino a doštudovala pražskú FAMU, inšpirácia v mnohých ohľadoch vychádzala práve z tejto špecifickej situácie. Po škole boli všetky istoty preč, hľadala som nové pevné body vo svojom živote. Prvýkrát som začala písať vlastné texty. Chcela som zistiť, či na to mám, zvládnuť všetko sama," vraví hudobníčka. To sa Monike jednoznačne podarilo a vznikol sólový projekt Leto s Monikou.

Vďaka jej osobitému vnímaniu okolitého sveta je album plný citlivých aj vtipných textov o dozrievaní, hľadaní a nachádzaní vlastného hlasu. V domácom štúdiu sa otvorene aj s humorom konfrontuje so svojimi vnútornými obavami a neistotami. Tento DIY formát Monike poskytol možnosť slobodnejšieho vyjadrovania aj experimentovania s formou.  


Objavovanie pokoja

Debutová nahrávka reflektuje niekoľko tém, či už vyrovnávanie sa so zmenami, ktoré prichádzajú s dokončením štúdia a nástupom dospelého života, alebo schopnosť nechať veci samovoľne plynúť. "Príde mi pekné, keď ľudia v pesničkách nachádzajú pre seba dôležité významy," hovorí Monika a dodáva: "Pre mňa je leit motívom celého albumu objavovanie pokoja. Momentov, keď sa človek prestane báť, že veci dopadnú zle a skrátka ich nechá ísť vlastnou cestou." 

Hudobne je Leto s Monikou prirodzeným vývojom projektu Monikino Kino, na novom albume sa oveľa častejšie objavujú gitary a dychové nástroje. Na bicie si Monika prizvala k spolupráci českého hudobníka Martina Tvrdého.  

Okrem práve vychádzajúceho albumu je Monika Midriaková tiež spoluautorkou scénickej hudby (spolu so Šimonom Holým) k novému filmu Všetko bude od režiséra Olma Omerzu, ktorý zatiaľ zbiera skvelé reakcie v Čechách aj na medzinárodnej filmovej scéne. Do slovenských kín sa dostane v novembri. V rovnaký mesiac prebehne aj krst albumu Leto s Monikou v Bratislave – 21. novembra v A4 – priestore súčasnej kultúry.Redakciu Hudba.sk informoval PR manažér vydavateľstva Slnko Records Alexander Čerevka. Tlačovú správu sme upravili. 

Foto: Julie Hrnčírová


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti