Hlavná stránka

>

Správy

>

Zimomriavky v ČS má talent: Mladý Bulhar dojal porotu hitom Whitney Houston

Zimomriavky v ČS má talent: Mladý Bulhar dojal porotu hitom Whitney Houston

10.09.2018 - 14:00 | Marína Valentovičová

Rodičia 12-ročného Christiyana Mitkova odišli z Bulharska do Českej republiky, keď mal len štyri roky, aby tam našli lepšie miesto pre život. No možno sa nakoniec ich svet obráti naruby práve vďaka nemu. V televíznej šou Česko Slovensko má talent skladbou od Whitney Houston rozplakal porotu a publikum ho odmenilo burácajúcim standing ovation.


Mladý bulharský talent Christiyan Mitkov pochádza z mesta Ruse, ktoré sa nachádza pri rumunskej hranici. "Ruse je mesto na Dunaji, ktoré je jedno z najchudobnejších miest, čo som v živote videl. Okná zasklené drevenými doskami, miesto, kde nemáš žiadnu perspektívu a tam je narodený tento talent, ktorý keby nebolo toho posunu do Čiech, tak ho nikto neuvidí," konštatoval Jaro Slávik, ktorý neskrýval nadšenie z chlapcovho výkonu. A rozhodne nebol sám.

Slzy a dojatie v priamom prenose

Christiyan prišiel a zaspieval s podmanivou ľahkosťou náročnú skladbu I Have Nothing od Whitney Houston, ktorá patrila k najlepším speváčkam vôbec. Talentovaný školák svojím výkonom očaril aj Martu Jandovú. "To bolo niečo tak čistého, povedala by som až pateticky anjelského, že taký malý chlapec má v sebe také srdce a dokáže emócie narvať do pár vysokých tónov. Absolútne krásne. Trošku som sa do teba zamilovala. Prepáč mi to," tieto slová adresovala chlapcovi Jandová, ktorá mala počas jeho výkonu slzy v očiach.

Chlapec si svojím emotívnym vystúpením zaistil vstupenku priamo do finále, keď od Jakuba Prachařa získal zlatý bzučiak. A bol to moment, keď v sále zostalo máloktoré oko suché a radosť a dojatie neskrýval ani samotný Christiyan Mitkov. "Cítim sa ako vo sne, nemôžem tomu uveriť, je to pre mňa niečo úžasné. Som veľmi rád," citoval mladého speváka portál televízie JOJ. 


Autorka: Marína Valentovičová
Foto: TV JOJ


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti