Hlavná stránka

>

Správy

>

Chinaski s Katarínou Knechtovou naspievali svoju prvú vianočnú pieseň

Chinaski s Katarínou Knechtovou naspievali svoju prvú vianočnú pieseň

10.12.2018 - 11:00 | redakcia

Napriek viac ako tridsaťročnej existencii skupina Chinaski až doteraz nemala na svojom konte žiadnu vianočnú pieseň. Tento rok však svoje sily spojila s Katarínou Knechtovou a vznikol nový singel Milióóóny prianí. Pieseň pochádza z hudobnej produkcie Kasper Holm Larsen a text pripravil Vlado Krausz. Pieseň je súčasťou vianočnej kampane obľúbeného eshopu.


Česká skupina Chinaski ani slovenská speváčka Katarína Knechtová až doteraz nemali žiadnu vianočnú pesničku. O to viac ich potešila ponuka, vďaka ktorej sa spoločne zišli v nahrávacom štúdiu a pri nakrúcaní videoklipu si stihli všetci spolu už v niekoľkomesačnom predstihu posedieť pri vianočne prestretom stole.

Chinaski aj Katarína Knechtová berú sviatky ako pauzu po celoročnom koncertovaní. Obvykle sa hneď na začiatku roka opäť vrhnú do skladania textov či nahrávania v štúdiách, a Chinaski navyše už tradične odchádzajú koncertovať do Austrálie a na Nový Zéland. "Takýto singel bol vždy sen nášho tragicky zosnulého bubeníka Pavla Grohmana, ktorý túžil urobiť nejakú vianočnú pecku. Tak sme mu to po desiatich rokoch splnili," komentuje Michal Malátný. 


Vianoce sú zaslúženým relaxom

Frontman skupiny Chinaski má rád Vianoce, pretože pre neho znamenajú koniec sezóny, trochu odpočinku od práce a spoločné chvíle doma s rodinou. "Odmietam sa stresovať, aj keby nebolo navarené a upratané, tak je mi to jedno, hlavne, že sme spolu a zdraví," dodáva spevák, ktorý so svojou rodinou trochu netradične rozbaľuje darčeky deň pred Štedrým dňom, a potom si už spoločne užívajú rodinnú pohodu.

"Všetkému zhonu sa snažím vyhnúť a všetko zariadiť čo najskôr. Na Vianoce potom chcem byť doma v pokoji a čerpať energiu na ďalší rok, ktorý pre mňa bude pracovne nabitý. Mám v pláne nakrúcanie v štúdiu a samozrejme veľa koncertov," hovorí o sviatkoch Katarína Knechtová.

Singel bol vytvorený pre sviatočnú televíznu a online video kampaň eshopu Mall.sk/Mall.cz. Nadväzuje tak na novú tradíciu vianočných piesní, ktorú vlani začala Ewa Farna s piesňou Vánoce na míru. Videoklip k novinke Milióóón prianí, ktorá sa už objavila vo vysielaní niekoľkých rádií, sa dá vidieť exkluzívne v internetovej televízii Mall.tv.


Redakciu Hudba.sk informovala Zuzana Beňová z agentúry Best One. Tlačovú správu sme upravili. 

Foto: PR


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti