Hlavná stránka

>

Správy

>

O.B.D. pripravujú oslavu svojich 25. narodenín. Koncert bude verejnou nahrávkou

O.B.D. pripravujú oslavu svojich 25. narodenín. Koncert bude verejnou nahrávkou

10.12.2018 - 09:00 | redakcia

Svoje 25. narodeniny chce slovenská skupina O.B.D. spojiť s obdobím predvianočných párty a pre fanúšikov pripravuje koncert, na ktorom odznejú najväčšie hity z prvých dvoch albumov aj obľúbené pesničky členov kapely. Koncert, ktorý bude zároveň verejnou nahrávkou, sa uskutoční 13. decembra v Klube Kulturák, bývalá Hlava XXII,


Okrem klasických skladieb ako Komáre, Biely strom, Na kopci, Had či Zmoknutý vták odznejú aj skladby z albumu Stereo (2016), ktorý je dokumentom toho, že Orchester Bronislava Dobrotu nestratil dych ani po štvrťstoročí a po bezalbumovej dekáde. Fanúšikovia sa dočkajú aj živého stvárnenia druhého singla Ľalia.
     
"So spoločnosťou Club Streamer, ktorá bude nakrúcať video, spolupracujeme od 20. výročia O.B.D. - úspešného koncertu v bratislavskom MMC," hovorí spevák Roman "Galo" Galvánek. "Teraz sme sa rozhodli vydať živú nahrávku, v ktorej sa program bude opierať hlavne o prvé tri albumy, no zahráme aj piesne z aktuálneho albumu Stereo. Veľmi sa na to tešíme."

Koniec prestávky
      
Na budúci rok sa skupina chystá prerušiť oddychový mód, spôsobený rôznymi hudobnými aj inými aktivitami členov skupiny a plánuje dvojčasťové veľké turné po Slovensku so skupinou Karpina. Prvá časť sa uskutoční na jar a druhá na jeseň. "Som veľmi rád, že môžeme predviesť súčasný stav skupiny, pretože je vo výbornej forme," pripúšťa Galo. "Trinásť koncertov bude na Slovensku a jeden v Prahe. Bude to naozaj veľká zábava, tešíme sa na to."

      
Súčasná zostava skupiny je veľmi synergická, sú v nej muzikanti troch generácií a, citujúc jeden z hitov kapely, "funguje výborne, dobre". O.B.D. tvoria Roman "Galo" Galvánek (spev, 
hudba, texty), Bronislav Dobrota (gitara), Silvester Sališ (gitara), Oliver Ďurčo (spev, perkusie), Marian Jaslovský (saxofón, flauta, Akai EWI), Juraj Majer (basová gitara), Marek Žilinec (bicie).


Zdroj: TASR
Foto: facebook.com/O.B.D.stereo/


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti