Hlavná stránka

>

Správy

>

Skupina hrajúca hudbu Pink Floyd po Watersovej výzve zrušila koncerty v Izraeli

Skupina hrajúca hudbu Pink Floyd po Watersovej výzve zrušila koncerty v Izraeli

10.12.2018 - 08:00 | redakcia

Britská revivalová skupina hrajúca hudbu Pink Floyd odvolala tri nadchádzajúce koncerty v Izraeli po tom, čo spoluzakladateľ legendárnej rockovej kapely Roger Waters verejne vyzval na zrušenie týchto vystúpení. V nedeľu o tom informovala tlačová agentúra DPA.


Revivalová skupina UK Pink Floyd Experience mala vystúpiť v izraelských mestách Tel Aviv, Haifa a Beer Ševa 4., 5. a 6. januára. Roger Waters, ktorý hrával s kapelou Pink Floyd v rokoch 1965-1985, pravidelne vyzýva počas svojich vystúpení na bojkotovanie Izraela a na pódiu mal v minulosti aj balóny v tvare prasiat, ozdobené Dávidovou hviezdou.
     
Waters zverejnil v piatok na Facebooku fotografiu revivalovej skupiny a zároveň aj snímku raneného, krvácajúceho dieťaťa. 
"Spievať moje piesne pred segregovaným publikom v Izraeli a pomáhať rasistickej vláde tejto krajiny s kultúrnym prikrášľovaním - to by bol skutok nehanebného zla a neúcty," napísal Waters.

"Ľudia, ktorých máte v úmysle zabávať, popravujú deti svojich susedov a každý deň ich chladnokrvne strieľajú," dodal hudobník. 
Uznávaný umelec tvrdí, že svojou podporou kampane za bojkot, divestície (obmedzenie investícií) a sankcie proti Izraelu sa snaží donútiť túto krajinu, aby zmenila politiku voči palestínskym obyvateľom.


Zrušený koncert a zablokovaný Facebook
      
Revivalová skupina oznámila v sobotu na Facebooku, že vystúpenia v rámci koncertného turné v Izraeli zrušila. 
Spoločnosť EGOeast Productions, ktorá mala koordinovať návštevu skupiny v Izraeli, v nedeľu uviedla, že muzikanti z UK Pink Floyd Experience zablokovali svoju stránku na Facebooku, keď na ňu začali dostávať obťažujúce odkazy, napríklad tam boli zverejnené telefónne čísla členov skupiny. Hudobníci dostali tisíce odkazov od Izraelčanov.
      
Waters sa zaslúžil o vznik kultových albumov kapely Pink Floyd ako The Wall, The Dark Side of the Moon a ďalších. Okrem účinkovania v Pink Floyde, ktorý hral psychedelický a neskôr progresívny rock, vyvolal Waters pozornosť aj tým, keď skladby z albumu The Wall (Múr) zahral v Berlíne v roku 1990 na území, kde ešte niekoľko mesiacov predtým stával Berlínsky múr. Vystúpenie bolo vtedy sledované po celom svete a nahrávka z tohto koncertu sa stala najlepšie predávaným živým albumom, pripomenula agentúra DPA.


Zdroj: TASR
Foto: Gregorio Borgia


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti