Hlavná stránka

>

Správy

>

Organizátori živej kultúry: Želáme Slovensku na zdravie

Organizátori živej kultúry: Želáme Slovensku na zdravie

11.01.2021 - 11:00 | redakcia

Organizátori kultúrneho diania ponúkajú štátu pomoc s realizáciou očkovania proti novému ochoreniu Covid-19 zapojením ľudí zo živej kultúry a ďalších oblastí do procesu očkovania. Očkovanie považujú za nevyhnutný krok k plnohodnotnému fungovaniu spoločnosti, a teda aj k možnosti opätovného organizovania kultúrnych podujatí.


Správu uvádzame v pôvodnom znení bez úprav.

S nádejou, radosťou a obdivom voči vedeckej komunite vítame začiatok procesu očkovania na Slovensku. Uvedomujeme si, že okrem nesporných zdravotných aspektov tohto dôležitého preventívneho nástroja je očkovanie zároveň nevyhnutným krokom k plnohodnotnému fungovaniu spoločnosti. Od marca 2020 sme viackrát vyzvali vládu na pomoc, teraz pomoc ponúkame. Chceme vyjadriť podporu plánu očkovania na Slovensku a zároveň chceme ponúknuť naše skúsenosti a zručnosti k tomu, aby očkovanie prebehlo čo najrýchlejšie a najplynulejšie.

Sme si vedomí, že niektoré činnosti musia realizovať odborníci spomedzi zdravotníkov a epidemiológov. Vďaka našim dlhoročným skúsenostiam s logisticky často náročnými podujatiami však dokážeme pomôcť s prípravou a realizáciou procesov, ktoré očkovanie vyžaduje, ako je pomoc s logistikou, s ľudským a produkčným zabezpečením, s komunikáciou a propagáciou očkovania.

Veríme, že existuje dostatok priestoru na zapojenie ľudí zo živej kultúry a ďalších oblastí do procesu očkovania. Aj v prípade, že našu ponuku nevyužijete, prajeme celému procesu čo najúspešnejší priebeh, aby sme si mohli už na jar symbolicky popriať "na zdravie" na našich podujatiach a spoločných stretnutiach.

Združenie promotérov a festivalov na Slovensku
Asociácia Hudobných Klubov Slovenska AHKS
Hudobná Únia Slovenska
Anténa - sieť kultúrnych centier a organizácií
Slovenský ochranný zväz autorský pre práva k hudobným dielam
Slovenská jazzová spoločnosť
Zástupcovia ticketingových spoločností v SR
BTL Komunikačná asociácia
Asociácia nezávislých producentov

PS: Táto výzva je otvorená aj pre ďalšie subjekty, nielen z kultúrnej sféry. V prípade záujmu nás kontaktujte na adrese info@zelameslovenskunazdravie.sk. Viac informácií postupne pribudne na facebookovej stránke Želáme Slovensku na zdravie, na rovnomennom facebookovom evente a už čoskoro aj na webstránke výzvy www.zelameslovenskunazdravie.sk


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti