Hlavná stránka

>

Správy

>

Barbora Poláková sa v novinke vnára do snehu. Hrejú ju tri nominácie na Anděla

Barbora Poláková sa v novinke vnára do snehu. Hrejú ju tri nominácie na Anděla

11.02.2019 - 10:00 | redakcia

Barbora Poláková sa vezie na úspešnej vlne. Medzinárodná platforma pre odborníkov z oblasti šoubiznisu Music Ally zaradila jej kampaň ku klipu 2-8-5 medzi 50 celosvetovo najlepších marketingových počinov minulého roka a získala aj tri nominácie na Ceny Anděl 2018. Fanúšikov teraz potešila novým videoklipom k piesni Sami dva.


Novinka, ktorú Barbora Poláková režírovala opäť s Jiřím Zemanom, vznikla počas dvoch dní na asi najemotívnejšiu pieseň z jej minuloročného druhého albumu ZE.MĚ.

"Sami dva je pieseň o nádeji, samote, slobode, smútku aj sile. Bolo celkom ťažké vyvážiť správnu mieru pátosu, ktorá k takej piesni so sláčikovým orchestrom patrí. Snažiť sa zhadzovať tú pravú mieru by viedlo zlým smerom, ale podporovať ju by zase mohlo zároveň vyznieť cez mieru," zamýšla sa rešpektovaná speváčka a herečka.


Klip na druhý pokus

Videoklip točili na dvakrát. "Najskôr sme vlani na konci roka natočili prvú verziu v štúdiu, ale stále som cítila, že to nie je to pravé a aj keď sme do toho dali veľa energie, nechcela som pustiť von niečo, s čím by som nebola spokojná. Keď som neskôr v januári odcestovala do hôr, naraz mi to došlo, že tam je to ono..."

Práve husto zasnežené hory sa ukázali ako najlepšie miesto pre nakrúcanie. Pre celý štáb, ktorý okrem Polákovej a Zemana tvorili ešte kamareman Tomáš Moravec a dronár Jakub Marděšič, bolo toto prostredie tiež veľkou výzvou. "Bola to trošku chôdza po tenkom ľade alebo skôr v hlbokom snehu len v tielku a nohavičkách... A nebol to práve krátky záber. Navyše okolo mňa nesmel nikto byť, pretože by to bolo z dronu vidieť. Bol to zážitok," priznáva speváčka.

"Potom som sa obliekla, chvíľku behala a neochorela som. Bolo mi úplne dobre, len som vyzerala, ako keby som sa zozadu spálila od slniečka a zostalo mi neopálené iba to tielko," smeje sa lPoláková.  

Akadémia populárnej hudby ju ocenila troma nomináciami

Poláková môže už čoskoro rozšíriť svoju zbierku ocenení Anděl, keďže má vďaka albumu ZE.MĚ hneď tri želiezka v ohni. Nomináciu si vyslúžila v kategóriách Album roka, Videoklip roka za spomínaný živo vysielaný 2-8-5, a nominovaná je tiež ako Sólová interpretka roka. "Mám obrovskú radosť zo všetkých troch nominácií. Každá pre mňa znamená niečo iné a každú si veľmi vážim. Taktiež som rada, že to je teraz, keď prebehla reforma v systéme hlasovania."

"Klip je pre mňa mesiac príprav a kopec energie nás všetkých, za nomináciou na sólovú interpretku roka zasa vidím všetky naše odohrané koncerty a album roka, to je úplny vesmír! Byť nominovaná s Lucie a Monkey Business je asi nad rámec toho, čo som si kedy predstavovala," priznáva jedna z najpopulárnejších českých speváčok.


Redakciu Hudba.sk informovala PR manažérka Adriána Čahojová. Tlačovú správu sme upravili. 

Foto: Müjdat M. Sönmez


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti