Hlavná stránka

>

Správy

>

Dobrý výber ohlasuje ďalší koncert. Apparat predstaví v Bratislave nový album

Dobrý výber ohlasuje ďalší koncert. Apparat predstaví v Bratislave nový album

11.03.2019 - 12:30 | redakcia

Len pár hodín po tom, čo sa na Slovensku oficiálne začne leto, bude bratislavský Majestic Music Club (MMC) hostiť akciu, o ktorej už teraz môžeme hovoriť ako o kandidátovi na klubovú udalosť leta. V piatok 21. júna sa totiž do našej metropoly vráti veľká postava európskej elektronickej scény - Sascha Ring alias Apparat, a to s čerstvým materiálom.


Nemecký producent, ktorý je na scéne už viac ako 20 rokov, vydá 22. marca na rešpektovanom labeli Mute Records nový album s názvom LP5 a práve ten bude dôvodom jeho vystúpenia v Bratislave. Novinka prichádza v čase, keď si 40-ročný producent dáva tvorivú prestávku s projektom Moderat, ktorý v roku 2017 ovládol festival Grape.

Apparat z pripravovanej štúdiovky už zverejnil singel Dawan. Album bude jeho piatou sólovou štúdiovkou, pričom od tej poslednej, The Devil's Walk, si dal poriadne dlhú pauzu - celých osem rokov. Z jeho štvrtej platne pochádza aj skladba Goodbye s rakúskou hudobníčkou Soap & Skin, ktorá sa objavila v seriáli Dark od Netflixu. Medzitým ešte v roku 2013 stihol vydať nahrávku Krieg und Frieden (Music for Theatre) , ktorá mapuje hudobnú produkciu pre divadelnú adaptáciu slávneho románu Vojna a Mier. 


Úspešné roky s Moderat mu pomohli sústrediť sa na svoj zvuk

"Nový album som bol schopný urobiť týmto spôsobom len preto, že existoval Moderat. Pôsobiť na jednom pódiu s Moderat mi umožnilo prejavovať sa vo veľkom a odbremeniť od toho Apparat. Pri tvorbe sólového albumu som už nemusel vytvárať žiadne veľké popové hymny a len som sa ponoril do detailov a štruktúr hudobných podkladov," povedal Sascha Ring o chystanom albume. Jeho slová úplne korešpondujú s dávnejším vyjadrením o tom, že ho už viac zaujíma tvorba zvukových plôch ako beatov.

Novinku, na ktorej bude kombinovať elektroniku s akustickým spevom a zvukom, predstaví nielen v kluboch, ale aj na festivaloch. Hostiť ho okrem iných bude napríklad popredný európsky festival Primavera Sound v Barcelone. Vstupenky na jeho bratislavský koncert sú už v predaji v sieti Predpredaj.sk. Prvá stovka lístkov sa v piatok predala za pár hodín.

Apparat sa so svojou kapelou naposledy predstavil v Bratislave v roku 2015, vtedy sa mu MMC podarilo vypredať (reportáž). Predtým vystúpil na rovnakom mieste v rámci festivalu Electronic Beats 2011 a v tom istom roku vznikol aj záznam z pražského vydania toho istého podujatia.


Trefne nazvaná koncertná séria

Vystúpenie Apparata bude súčasťou novej koncertnej série s názvom Dobrý výber. V nej svoje sily spojili slovenské promotérske tímy Gentle Groove Production a Salek production (City Sounds), aby fanúšikom prinášali osvedčených zahraničných intepretov či zaujímavé nové mená spoza hraníc v unikátnom spojení s domácimi progresívnymi umelcami, známymi napríklad z Rádia_FM.

Ešte pred Apparatom sa v rámci tejto série predvedie britský hudobník Benjamin Clementine s Parisian String Quintet, a to 22. mája, taktiež v bratislavskom MMC. Koncertnú sériu Dobrý výber z verejných zdrojov finančne podporil Fond na podporu umenia. 

Vstupenky:  

Facebook event


Redakciu Hudba.sk informoval PR manažér Ján Papač. Tlačovú správu sme upravili a doplnili.

Foto: Martina Mlčúchová


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti