Hlavná stránka

>

Správy

>

Výnimočný koncert Lucie v opeře bude na jeseň exkluzívne aj na Slovensku!

Výnimočný koncert Lucie v opeře bude na jeseň exkluzívne aj na Slovensku!

11.03.2021 - 11:00 | redakcia

Fanúšikovia skupiny Lucie si tento rok môžu dlhé mesiace bez koncertov vynahradiť naozaj veľkolepo. Skupina v jeseni vyrazí na halové turné, v ktorom bude popri mestách Ostrava, Brno, Pardubice a Praha jedinou slovenskou zastávkou Bratislava. Exkluzívny slovenský koncert českej rockovej legendy sa uskutoční 30. septembra na Zimnom štadióne O. Nepelu.


Nový program, exkluzívne hudobné aranžmány a po rokoch opäť v doprovode symfonického orchestra! K tomu spevácky zbor a efektná dynamická scéna - aj to je koncertná šou Lucie v opeře.

"Uplynulé obdobie bolo pre všetkých veľmi ťažké. Nám ale rok 2020 okrem iného ukázal, že bez kultúry to jednoducho nejde. Akoby nám chýbal kus našej duše, možnosť sebavyjadrenia, sloboda, a to nielen tá umelecká, ktorú by sme si mali bezpodmienečne chrániť. O to viac sa tešíme, že sa v roku 2021 opäť vrátime na pódium a znovu so svojimi fanúšikmi zažijeme tú ohromnú energiu, ktorá pri živom vystúpení vzniká. To je zážitok, ktorý sa nedá ničím nahradiť," hovoria svorne členovia skupiny Lucie

David KollerRobert KodymP.B.Ch. a Michal Dvořák sa zhodujú, že jednou z najväčších a najnáročnejších inovácií bola príprava "organicky dynamickej" scény, ktorá využíva najnovšie technológie z oblasti zvuku a vizuálnych efektov a zároveň osvedčené divadelné princípy. "Na scéne, kterú chceme fanúšikom predstaviť, sme pracovali takmer rok. Práca to bola náročná, ale krásna a veríme, že to bude stáť za to. Je to pro nás špeciálny projekt, preto chceme, aby aj naši fanúšikovia z nej mali výnimočný zážitok," dodávajú hudobníci.

Aj hudobne bude toto turné výnimočné a exkluzívne - Lucie sa totiž spojili s dirigentom Kryštofom Markom, držiteľom Českého leva za hudbu k filmu Masaryk, ktorý vytvoril nové symfonické aranžmány pre celý program tejto šou. V kombinácii kompletného obsadenia skupiny, Filharmonie Hradec Králové a speváckeho zboru sa tak na fanúšikov chystá takmer dvojhodinový prierez celou tvorbou Lucie tak, ako ho ešte nezažili.

Jeden z najväčších koncertov po viac než roku plnom prísnych opatrení a zákazov sa uskutoční 30. septembra o 20:00 na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave! 

Vstupenky:  

Poznámka: Vzhľadom na súčasnú pandemickú situáciu sa fanúšikovia nemusia obávať nákupu vstupeniek. V prípade, že by bol koncert presunutý, vstupenky bude samozrejme možné vrátiť, resp. zostávajú v platnosti podľa platných zákonných nárokov.

Redakciu Hudba.sk informoval PR manažér Ján Kakaščík. Tlačovú správu sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti