Christine and the Queens pracuje na novom albume, ktorý dostane názov Paranoïa, Angels, True Love a vyjde už 9. júna. Hlavným singlom z neho je novinka To Be Honest, v ktorej Chris spieva po anglicky o búrlivých otrasoch v súkromí, ktorými si prešiel za ostatné roky - od zmeny rodovej identity až po smrť matky.

"Cítim sa ako bez lásky. A napriek tomu vždy pripravený to skúsiť," spieva v oslnivej synthpopovej balade, ku ktorej vznikol aj intímny čiernobiely videoklip, ktorý natočil samotný Chris. Jemné náznaky úsmevu na Chrisovej tvári naznačujú, že po náročnej životnej etape prichádza oslobodenie, ktoré je stvárnené tiež uvoľnenou tanečnou choreografiou situovanou vo vode, čo symbolizuje očistenie sa od ťaživých nánosov.

Album bude akýmsi druhým dejstvom či pokračovaním minuloročného predchodcu Redcar les adorables étoiles. "Nová nahrávka je druhou časťou operného gesta, ktoré zahŕňalo aj Redcar les adorables étoiles z roku 2022. Redcar sa inšpiroval slávnou dramaturgiou ikonickej hry Tonyho Kushnera Angels in America a cítil sa farebne a absurdne ako Prior, ktorý ho poslal do svojho šialeného priestoru snov," uviedol francúzsky umelec, hovoriaci si aj Redcar alebo Chris, v tlačovej správe k novému albumu.

"Pokračovanie Paranoïa, Angels, True Love je kľúčom k transformácii, ktorá otvára srdce, modlitba smerom k sebe – k tomu, ktorý dýcha cez všetky lásky, z ktorých sa skladá. Priorova skutočná agónia v Angels in America je hlbokým, bolestivým prepadnutím, vyliatím všetkých vôd a spomienok, ktoré potom umožňujú anjelom ponoriť sa tiež hlboko a ponúknuť späť hlbokú lásku meniacu príbeh – odpočinok v pravej láske," dodáva.

Už teraz je známe, že si Chris prizval na novú nahrávku aj hudobných hostí, medzi ktorými sa objaví Madonna, a to až v troch skladbách, a v ďalších dvoch hosťuje 070 Shake. Producentom albumu, ktorý spolu prinesie až 20 piesní, je Mike Dean. Album vyjde ako štandardné CD, na vinyle a digitálne na streamovacích platformách. Už v apríli k nemu Christine and the Queens vyrazí na americké turné, po ktorom sa presunie aj do Európy.

Autorka: Miroslava Rabčanová