Hlavná stránka

>

Správy

>

Topfest 2013: Namiesto stálice Kabát prídu raperi Rytmus a Majk Spirit!

Topfest 2013: Namiesto stálice Kabát prídu raperi Rytmus a Majk Spirit!

11.04.2013 - 15:00 | redakcia

Jubilejný 10. ročník hudobného festivalu Topfest privíta na piešťanskom letisku okrem kapiel ako Iron Maiden, Anti-Flag, Mystery, Ska-P alebo Billy Talent aj slovenských raperov Rytmusa, Ega a Majka Spirita. Agentúru SITA o tom dnes informoval PR manažér podujatia Ján Kakaščík.


"Vždy sme sa snažili okrem dobrého rocku, prípadne metalu, ponúknuť aj niečo z iného súdka, čo sa nám za tie roky osvedčilo. A tak pri jubilejnom ročníku nebudú chýbať ani takpovediac domáce legendy, ktoré svojho času na Topfeste vystupovali a dnes sú uznávanými menami v hudobnej brandži - myslím tým Rytmusa a Ega," uviedol organizátor Dušan Drobný, pričom narážal na vystúpenie kapely Kontrafakt v roku 2008.

Desiaty ročník podujatia, ktorý sa bude konať od 27. do 29. júna, však bude prvým bez českej stálice - kapely Kabát. "Je mi veľmi, naozaj veľmi ľúto, že napriek nášmu už osobnému priateľstvu so samotnými členmi skupiny Kabát, ktorí sa na jubilejný ročník tešili, sme nenašli priaznivú odozvu u ich manažmentu a tak bude rok 2013 bez účasti Pepu Vojteka a jeho skupiny," povedal Drobný. Festivalové stretnutie dvoch koučov súťaže Hlas Česko Slovenska - Rytmusa a Vojteka - sa tak neuskutoční.

Okrem spomenutých raperov je novo potvrdeným menom aj česká skupina Maxim Turbulenc, ktorá vystúpila už na prvom ročníku Topfestu v roku 2004. Ďalšou novinkou v programe je vystúpenie londýnskej hardrockovej skupiny Voodoo Six, o ktorej zakladateľ formácie Iron Maiden Steve Harris tvrdí, že je veľkým prísľubom britskej scény a nahrala najlepší debutový album, aký v poslednej dobe počul.

Headlinerom jubilejného Topfestu je spomínaná kapela Iron Maiden. Na letnom podujatí taktiež vystúpi americká punk-rocková formácia Anti-Flag, britská rocková kapela Sweet, balkánsky režisér a hudobník Emir Kusturica s bosniansko-srbským projektom No Smoking Orchestra, austrálska skupina Mystery, španielska formácia Ska-P, kanadská kapela Billy Talent alebo česká skupina Čechomor a spevák Tomáš Klus. Domácu scénu budú zastupovať aj Horkýže Slíže, Tublatanka, IMT Smile, Polemic, Gladiator, Slobodná Európa, Smola a Hrušky či Konflikt.

Klasické permanentky na festival sa v súčasnosti predávajú po 45 eur. Lístok na štvrtok stojí 40 eur, jednodňová vstupenka na piatok alebo sobotu 25 eur. Pre fanúšikov je k dispozícii aj limitovaný počet VIP permanentiek zahŕňajúcich sedenie na tribúne, klimatizovaný stan, občerstvenie, samostatné splachovacie WC či VIP parkovanie za 120 eur.

Zdroj: SITA
Foto: Igor Daniš - archív Hudba.sk


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti