Hlavná stránka

>

Správy

>

AMO v novom singli zvážneli, rapujú o smrti. Pozrite si videoklip Neskoro

AMO v novom singli zvážneli, rapujú o smrti. Pozrite si videoklip Neskoro

11.04.2014 - 09:40 | redakcia

Slovenská formácia AMO zverejnila posledný singel zo svojho ostatného albumu Rok nula. Tentokrát sa Opak a Moe s kapelou popasovali s nie práve najjednoduchšou témou. Neskoro - takto vidí a cíti AMO pocity človeka, ktorý stratil svojho blízkeho nečakane a príliš skoro.


Skladba, ktorej sa AMO rozhodli dať vizuálnu podobu, má názov Neskoro. Po piesňach Doma, Zlaté časy a Femme Fatale pôjde už o štvrtý a zároveň posledný singel z ich vlaňajšej štvrtej štúdiovej nahrávky (recenzia).

"Je to pre nás veľmi osobná a silná skladba. Nebola pôvodne plánovaná ako singel, ukázalo sa ale, že ľudí zaujala, a tak sme jej skúsili dať vizuálnu podobu. Možno pre to, že hovorí o situácii,v ktorej sa môže ocitnúť každý z nás a je len na nás ako sa s ňou popasujeme, možno vďaka modernej a energickej produkcii od Marcela Véna. Každopádne sme radi, že ľudí baví," uviedli chalani na margo voľby aktuálneho singla.

Nakrúcanie záberov na divadelných doskách Kultúrneho domu v Hornej Strede zverili Opak a Moe mladým kreatívcom z Cloned Monkeys Production. "Od začiatku sme sa na scenári a celkovom vizuáli podieľali spoločne, niečo sme vymysleli sami s Opakom, niečo chalani z Cloned Monkyes. Cieľom bolo neurobiť opisný, depresívne ladený klip, ale skôr jemne odľahčiť tému a nechať osobu, o ktorej hovoríme bez 'tváre' s tým, že sa môže jednať o kohokoľvek z nás... Chalani sa vybláznili so strihom a myslím, že výsledok je tým adekvátnym vizuálom k tejto téme," dodal Moe.


Šachovú partiu medzi sebou pred kamerami rozohrali Opak a Moe ako jediní účinkujúci. Atmosféru videoklipu napokon pomohla dotvoriť členka tanečnej a akrobatickej skupiny Vertigo, ktorá si v ňom zatancovala so stuhou. "Formáciu AMO sledujeme už od jej začiatkov, tvorba týchto chalanov je nám veľmi blízka, takže je to pre nás veľká česť podieľať sa na jej produkcii," spresnil Jakub Školník z Cloned Monkeys Production. 

"Skladba Neskoro je mocná záležitosť, v ktorej si každý nájde paralelu s vlastným životom a núti zamyslieť sa. Preto si naozaj ceníme, že sme práve k tejto skladbe tvorili vizuál. Je to jednoznačne veľká skúsenosť, najmä preto, že sme sa pokúsili o niečo odlišné od bežného priemeru. Radi by sme poďakovali všetkým, ktorí nám pomáhali z čistého entuziazmu, všetkým, ktorí dávajú našej práci zmysel. Veríme, že aj z pohľadu diváka pôjde o audiovizuálny zážitok," dodal na záver režisér videoklipu.

Informácie a fotografie pre Hudba.sk poskytla Adriána Čahojová z agentúry Soul For Show.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti