Hlavná stránka

>

Správy

>

Jarné džezáky už v pondelok prinesú hviezdu moderného jazzu z Londýna

Jarné džezáky už v pondelok prinesú hviezdu moderného jazzu z Londýna

11.04.2019 - 09:10 | redakcia

V pondelok 15. apríla sa v Bratislave premiérovo predstaví britský hudobník a skladateľ Alfa Mist, ktorému bude predskakovať raper Strapo s kapelou General Foxx. O desať dní neskôr (25.4.) sa do Bratislavy vráti jeden z najlepších basgitaristov Stanley Clarke. Pred jeho koncertom sa fanúšikom predstaví domáce duo Kristína Mihaľová a Jakub Šedivý.


Bratislavské jazzové dni tento rok oslávia 45. výročie, od roku 2008 pribudla aj jarná verzia festivalu. Festival, ktorý sa zameriava nielen na jazz, sa snaží každoročne priviesť do Bratislavy legendárnych hudobníkov, ale aj aktuálne hviezdy hudobnej scény.

"Našou ambíciou je už dlhší čas osloviť aj mladšiu generáciu a myslím si, že sa nám to darí. Na džezákoch vidno každý rok aj mladé tváre ľudí po dvadsiatke. Ale chceme osloviť aj ďalších. Robíme to napríklad už teraz na Jarných Bratislavských jazzových dňoch, hlavne na prvom koncerte, ktorý odštartuje raper Strapo s kapelou a headlinerom bude mladá hviezda britského jazzu Alfa Mist, ktorý začínal ako hip-hopový producent a priamy ťah v jeho hudbe zostal aj od jeho premeny na jazzmana," uviedol spoluorganizátor a dramaturg festivalu Peter Lipa

Alfa Mist, ktorý bude mať slovenskú koncertnú premiéru už v pondelok 15. apríla v Ateliéri Babylon, je výnimočnou postavou súčasného londýnskeho jazzu. Mladík z východného Londýna začínal ako 15-ročný ako hip-hopový a grime producent. Jeho album Antiphon z roku 2017 hudobní kritici charakterizovali ako modernú, komplexnú esenciu jazzu. Skladby zabodovali aj u fanúšikov, na Youtube má nahrávka takmer šesť miliónov prehratí, čo je pre jazzového hudobníka obrovský úspech. 26. apríla vydá novú nahrávku s názvom Structuralism, z ktorej už predstavil skladby Retainer a Mulago.


V pondelok môžete pred súčasným jazzom z Londýna zažiť aj špeciálny domáci koncert. Raper Strapo odohrá svoj prvý koncert na džezákoch v sprievode kapely General Foxx a DJa Spinhandza.


Vo štvrtok 25. apríla sa na Slovensko vráti Stanley Clarke, ktorý so sebou do Bratislavy privezie aj štvorčlennú kapelu. Ich predskokanmi v Ateliéri Babylon budú speváčka Kristína Mihaľová a gitarista Jakub Šedivý, ktorí patria medzi najzaujímavejšie mladé talenty súčasnej slovenskej scény.

Všetky podrobnosti o Jarných Bratislavských jazzových dňoch nájdete na oficiálnom webe www.jarnejazzaky.sk.


Redakciu Hudba.sk informovala PR manažérka podujatia Silvia Turnerová. Tlačovú správu sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti