Hlavná stránka

>

Správy

>

IMT Smile oslávi 20. narodeniny dvoma veľkolepými koncertmi hiSTORY

IMT Smile oslávi 20. narodeniny dvoma veľkolepými koncertmi hiSTORY

11.05.2016 - 09:50 | redakcia

Skupina IMT Smile sa rozhodla 20 rokov svojej existencie osláviť koncertnou megašou plnou hudby a momentov, ktoré sa na jednom pódiu v tej istej zostave už nikdy nezopakujú. Nepôjde o obyčajný koncert, ale o vyrozprávanie príbehu skupiny, ktorej mnohé piesne zľudoveli a stali sa doslova soundtrackom života jej fanúšikov.


Šou plnú hudby a spomienok IMT Smile hiSTORY, ktorá bude po úspešných koncertoch Made in Slovakia pokračovaním spolupráce s režisérom a choreografom Jánom Ďurovčíkom, môžete zažiť na dvoch exkluzívnych decembrových koncertoch v dvoch najväčších halách na Slovensku. Prvý sa uskutoční 14. decembra v Bratislave a druhý o dva dni neskôr v Košiciach.

14. 12. - Bratislava, Zimný štadión O. Nepelu (Slovnaft aréna) 
16. 12. - Košice, Steel aréna 

IMT Smile pred 20 rokmiIMT Smile pred 20 rokmi

Príde Knechtová, Peter Bič, Valihora aj Čekovský

Kapela na oboch koncertoch vystúpi v pôvodnej zostave, v ktorej natočila svoj prvý album Klik-Klak (1996): Ivan Tásler, Miro Tásler, Katarína Knechtová (na fotografii v strede), Peter BičMartin Migaš. Okrem nich sa na pódiu objaví mnoho ďalších zaujímavých hostí, ktorí boli s kapelou spätí v určitých obdobiach jej pôsobenia, konkrétne Marián Čekovský, Martin Valihora, Tomi Okres, Viktor Špak, Mário "Gapa" Garbera, Dano Šoltis, Slovenské Divadlo Tanca aj moderátor a zabávač Michal Hudák. Na svoje si prídu aj všetci priaznivci megaúspešného spojenia IMT Smile s umeleckým súborom Lúčnica, ktorého sólisti sú taktiež súčasťou projektu hiSTORY.

"Bude to skutočne veľkolepé. Bude to o ľuďoch, priateľstve, spomienkach na jednotlivé etapy kapely IMT Smile. Veľmi sa na tieto koncerty teším. A tiež z toho, že každý, koho som oslovil na hosťovanie v tomto projekte, okamžite súhlasil," neskrýva nadšenie Ivan Tásler. 

Pieseň Čo ak má 18 rokov od vydania nový klip

Všetky informácie o projekte hiSTORY sa dozviete na novo založenej stránke www.facebook.com/IMTSMILEhiSTORY, kde bude IMT Smile postupne zverejňovať rôzne dobové fotografie, príbehy, súťaže, videá zo skúšok a videoklipy k skladbám, ktoré doposiaľ nemali žiadnu obrazovú podobu. Preto po klipe Ľudia nie sú zlí a lyric videu Veselá pesnička dnes kapela predstavila svoj ďalší nový videoklip. Tentokrát na pieseň Čo ak z albumu Valec a opäť sa oň postaral Jaroslav "Jaris" Vaľko.

"Celý klip je zostrihaný z autentických záberov zo svadby mojich priateľov Milana a Beaty. Nič v ňom nebolo vymyslené ani dopredu dohodnuté, a to je na tomto klipe to najkrajšie. Tá človečina, ktorá sa nachádza aj v piesňach IMT Smile," prezradil režisér Jaris.

Pieseň Čo ak, ale aj Bozk, Tajné milovanie, Exotika a mnohé ďalšie hity jednej z najúspešnejších slovenských kapiel posledných dvoch desaťročí zaznejú na oboch narodeninových koncertoch projektu hiSTORY. Tie budú zároveň doplnené aj veľkými LED projekciami zostavené z archívnych záberov, ktoré fanúšikovia doteraz nemali šancu nikde vidieť. Niektoré z nich sa však ešte pred vystúpeniami objavia na Instagrame imtsmile_history.


Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol Marek Kučera z vydavateľstva Universal Music.

Foto: Ken Weingart (titulná fotografia), archív skupiny (foto v článku)


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti