Speváčka Mista prešla výrazným hudobným aj vizuálnym prerodom. Má za sebou zložitú životnú situáciu, na ktorú poukazuje v novej skladbe Prežijem s láskou. Autorkou textu je sama Mista a hudbu zložil skladateľ a producent Stano Šimor. K novej pesničke Mista nakrútila pôsobivý videoklip, ktorý má na konte režisér Tomáš Krejčí.

Žiť slobodne a nasledovať to, čo mi dáva v živote zmysel. Speváčka Mista sa pred dvoma rokmi rozhodla žiť podľa tohto vzorca a vystúpiť zo života, ktorý sa od nej v rodinnej aj pracovnej oblasti očakával. A to aj napriek tomu, že sa všetci veľmi skepticky pozerali na zmeny, vďaka ktorým sa chcela posunúť ďalej.

"Prešla som obrovským hudobným aj vizuálnym prerodom. Nikto mi v tej dobe neveril, dokonca ani rodina. Všetci mi hovorili, že som skončila a moja jediná cesta je robiť to, čo som robila doteraz a nič nemeniť. Chcelo to veľa odvahy plávať proti prúdu a prežiť dva roky práce v období, keď mi nikto neveril. Človek však nepotrebuje, aby mu niekto veril. Najdôležitejšie je, aby veril sám sebe, mal víziu, bol skromný a pracovitý. Život nakoniec všetko poskladá tak, aby to bolo správne," vyznala sa Mista.


Začala tvoriť a písať vlastné pesničky a myšlienky, ktorými sama prešla a vďaka ktorým môže pomôcť ľuďom v rovnako ťažkej situácii. "Text piesne som napísala o človeku, ktorý si uvedomí, čo je skutočne dôležité, až keď príde na koniec svojho života. Jediná vec, ktorú si v tej chvíli praje, je vrátiť späť čas, aby mohol veci napraviť a prežiť ich inak," hovorí Mista.

"Môj skladateľský proces je veľmi nepredvídateľný. Keď to na mňa príde, musím nechať všetko, čo práve robím, zapnúť diktafón a tvoriť. Ak by som to nespravila a nechala na neskôr, už mi ta istá myšlienka znovu nepríde. Je to všetko o pocitoch. Ja tvorím a píšem len o tom, čo som sama prežila. Nikdy sa nepúšťam do tém, ktoré nemám odžité. Necítila by som sa úprimne a autenticky," konštatuje speváčka.

Od minulého roka začala Mista zdieľať svoje myšlienky o živote a vzťahoch na svojej facebookovej stránke. "Pôvodný zámer článkov bolo psychicky sa odreagovať v tom najťažšom období. Nikto ale nečakal, že články na sociálnych sieťach naberú tak veľký ohlas. Prichádzajú tam ľudia, ktorí nachádzajú podporu v riešení svojej ťažkej životnej situácie," vysvetľuje.

Priaznivci môžu vidieť Mistu každú stredu v jej televíznej relácii v českej celoplošnej TV Pocity s Mistou, ktorú sama tvorí a moderuje tiež na témy v tomto duchu. Speváčka pripravuje vlastnú hudobnú talkshow, kde bude s ľuďmi komunikovať na témy, ktoré riešia v každodennom živote. Koncert bude popretkávaný jej vlastnými skladbami a aj jej novou skladbou Prežijem s láskou. K nej nakrútila pôsobivý videoklip, ktorý režíroval Tomáš Krejčí.

"Klip sa nakrúcal v pražskom žižkovskom kostole, kde som točila svoje scény medzi zapálenými sviečkami. Bola tam úplná tma a všade okolo len svetlo sviečok. Nad scenárom sme sedeli spolu s režisérom, rozprávali sa o témach a o našich životoch, o udalostiach, ktoré sme prežili. V klipe hrajú skvelí českí herci. Túto úlohu som prenechala radšej im, pretože ja sa vôbec necítim byť herečkou a nerada by som do toho zasahovala. Sústredila som sa na svoje scény, kde spievam a užívala si atmosféru tmavého kostola," uzatvára Mista.

Informácie a foto pre Hudba.sk poskytla Nora Krchňáková z NK Factory.

Súvisiaci interpreti: Mista