Hlavná stránka

>

Správy

>

Do leta to dáme! BuranoWski vás naučí hrať svoj najväčší hit Lúč

Do leta to dáme! BuranoWski vás naučí hrať svoj najväčší hit Lúč

11.05.2020 - 13:00 | redakcia

Lúč je nielen prelomový hit košického speváka Tomáša Buranovského, ale aj názov albumu, ktorý vydal len pred pár dňami. Jednu z najhranejších domácich skladieb roka 2017 si môžete pripomenúť nielen na dlho očakávanej nahrávke tohto sympatického hudobníka, ale aj tým, že sa ju spolu s ním naučíte hrať v rámci projektu Do leta to dáme!.


Singel Lúč je prvou piesňou, ktorú Tomáš Buranovský vydal pod umeleckým menom BuranoWski a predviedol s ňou svoj nový, modernejší zvuk. Nebyť tejto skladby, ktorej videoklip má aktuálne na Youtube viac než jeden a pol milióna prehratí, jeho kariéru by dnes asi nebolo možné nazvať úspešným príbehom. Nečakaný hit spred troch rokov bol podľa neho vyústením tvorivej energie, ktorá sa v ňom nahromadila, keď sa odmietol vzdať svojho dlhoročného sna.

"Pieseň Lúč vznikla v zaujímavej fáze môjho nielen hudobného života. Zvažoval som, že veľkú hudobnú kariéru už asi nechám tak, nájdem si prácu, ktorou zabezpečím rodinu a popritom si občas brnknem do gitary. Hneď, ako som v sebe chcel urobiť takéto radikálne rozhodnutie, som však zistil, že to nedokážem. Hudba proste vyhrala. V lete 2017 som si sadol na zadok s nekonečnou chuťou skladať nové piesne. No a medzi nimi bol aj Lúč. Myslím, že život mi zmenilo moje rozhodnutie nevzdať sa hudby a Lúč je vlastne vyústením tohto môjho presvedčenia. Takže je to taká mozaika, ktorá vytvorila krásny celok, za ktorý som vďačný," hodnotí s odstupom času spevák a skladateľ. V zatiaľ najdlhšom videu z našej série Do leta to dáme! vám ukáže, ako si Lúč môžete zahrať na gitare.


Čerstvý album Lúč, ktorý BuranoWski vydal 5. mája, obsahuje aj ďalšie rádiové single z ostatných dvoch rokov ako .com, Žena alebo Každý deň. Väčšinu nahrávky tvoria typické gitarové skladby s melodickými refrénmi, tohtoročný singel Súboj je však iný. Silný text zo života a moderne znejúca hudba ukazuje speváka v novom svetle a naznačuje jeho možné budúce smerovanie. Hoci fanúšikovia si na dlhohrajúcu nahrávku od singla Lúč museli počkať poriadne dlho, spýtali sme sa Tomáša, či by predsa len nebolo lepšie s albumom ešte pár mesiacov počkať a vydať ho v priaznivejšom období.


"Na albume som pracoval zhruba tri roky. Čakať ďalšie mesiace by bolo zbytočné. Aj tak si myslím, že teraz, keď sú ľudia v kľude, majú na hudbu viac času a keďže sa do textov snažím vkladať aj hlbšie myšlienky, tak si práve naopak myslím, že presne toto obdobie je na album to najvhodnejšie."


Hudobník nám tiež prezradil, ako trávi tieto dni. "Aj napriek situácii to mám pomerne pestré. Dokončovanie albumu mi zabralo dosť času. Popritom sa venujem deťom, rád varím, pečiem a chodím s rodinkou do prírody vždy, keď to čo i len trochu ide. Takže ja oceňujem tieto mesiace a fakt, že ich takto môžeme tráviť spolu, vnímam ako dar."

"Som človek, ktorý sa dosť zamýšľa nad podstatou života, spoznávam, kto som a snažím sa objavovať samého seba, no život ako taký beriem spontánne. Veci, ktoré neviem ovplyvniť, nemôžem znásilňovať ani ich nijako meniť. Proste si myslím, že je najlepšie hľadať možnosti ako najkvalitnejšie tráviť čas počas tohto obmedzenia. Nie hromžiť a nadávať, prečo sa to stalo, keďže na to dosah nemám. Aj táto skúsenosť nás učí spoznávať sa a objavovať stránky, na ktoré počas šialených bežných dní nebol nikdy čas," uzatvára Tomáš.

Vypočujte si celý Lúč album na Deezeri:
Autor: Roman Kubovics
Foto: screenshot


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti