Hlavná stránka

>

Správy

>

Do Bratislavy prídu naštvaní americkí dychári Brass Against

Do Bratislavy prídu naštvaní americkí dychári Brass Against

11.06.2019 - 13:00 | redakcia

Za necelé dva roky existencie si partia naštvaných dychárov vybudovala celosvetové renomé a ich Youtube kanál hlási milióny zhliadnutí. Brass Against vyrážajú prvýkrát na európske turné a vďaka Rock for People Concerts sa s nimi už tento týždeň stretnú fanúšikovia aj na Slovensku. Brass Against vystúpia 16. júna v bratislavskom klube Randal.


V bratislavskom klube Randal vystúpi tento káder excelentných muzikantov, ktorí sa rozhodli v dnešnej neistej dobe zapojiť svoje zväčša dychové nástroje do boja na správnej strane barikády a rozdýchať spolu s nimi svojich fanúšikov k aktivite a činom.

Pre Brass Against a ich mix jazzu, rocku a hip-hopu sú zásadné predovšetkým strhujúca energia a muzikalita, s akou sa ujali cover verzií úderných skladieb Rage Against Machine, Living Colour, Public Enemy, A Tribe Called Quest, Kendricka Lamara, Fugees, Audioslave, Tool, ale aj Janes Addiction, Led Zeppelin alebo Black Sabbath.   


Hudba ako politický protest

Brass Against vznikli ako reakcia na zvolenie Donalda Trumpa za prezidenta USA. "Keď Trump ohlásil kandidatúru, došlo mi, že potrebujeme protestnú muziku Rage Against The Machine (ktorí mimochodom už v roku 2000 predvídali Trumpov vzostup v piesni Sleep Now in the Fire) a ďalších rockerov viac ako kedykoľvek predtým," hovorí zakladateľ a frontman kapely, gitarista Brad Hammonds.

"Keď bol zvolený a v januári 2017 nastúpila jeho administratíva, obavy a strach vystriedal šok a hnev. Bolo mi jasné, že musím urobiť niečo s piesňami Rage." V auguste sa stretáva s baryton saxofonistom Andrewom Gatauskasom nad prvými nahrávkami RATM. Práca v štúdiu ich ohromne bavila a za niekoľko týždňov už natáčali s plne obsadeným dychovým bandom Bombtrack.

Keď sa objavila speváčka a rapperka Sophia Urista a famózne predviedla Killing in the Name, milióny zhliadnutí na YouTube definitívne potvrdili, že o muziku, ktorá o niečom hovorí a k niečomu vedie, majú záujem nielen muzikanti nespokojní so stavom v spoločnosti. Obzvlášť v prípade, keď hnev dokážu pretaviť v neskutočnú dávku pozitívnej energie.


Redakciu Hudba.sk informovala za organizátorov koncertu Zuzana Mráziková. Tlačovú správu sme upravili. 

Foto: PR


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti