Hlavná stránka

>

Správy

>

No Name v novom klipe cestujú vesmírom. Takto sa lúčia so svojím basgitaristom

No Name v novom klipe cestujú vesmírom. Takto sa lúčia so svojím basgitaristom

11.06.2019 - 11:00 | redakcia

Skupina No Name má nový animovaný videoklip k skladbe Všetko z úspešného albumu S láskou, ktorý vyšiel ešte v roku 2015. Rozprávkovým vesmírnym príbehom sa skupina symbolicky lúči s pôvodným basgitaristom Viliamom Gutrayom, ktorý už s No Name nebude vystupovať, s kapelou však spolupracuje aj naďalej.


Členovia kapely No Name sa vo videoklipe Všetko predstavili ako kreslení kozmonauti. Novinka je výsledkom práce tímu animátorov, ktorý viedol talentovaný Patrik Pašš. Košická kapela s ním prvýkrát spolupracovala už v roku 2006, vytvoril pre ňu animovano-hrané videoklipy k piesňam Stromy (2006) a Sľuby (2013).

Vesmírne odkazy na texty pesničiek

Videoklip Všetko má byť akýmsi poetickým ohliadnutím za 22 rokmi fungovania skupiny. "Naše vesmírne putovanie bližšie neurčenou galaxiou a návštevy scifi planét sú vlastne animácie, ktoré nás obrazovo sprevádzajú na našich koncertoch už vyše dvoch rokov. Sú to všetko výjavy, zobrazenia našich textov, ktoré Patrik Pašš zasadil do vesmíru. S tým, že sme naše doterajšie kapelové pôsobenie definovali ako pozitívnu misiu, kedy sme hudbou osídľovali vesmír," vysvetľuje líder skupiny Igor Timko.


V klipe si zahrala kompletná pôvodná zostava kapely No Name: Igor Timko (spev), Dušan Timko (gitara), Ivan Timko (bicie), Roman Timko (gitara), Zoltán Sallai (klávesy) a Viliam Gutray (basgitara).

"Aj sme sa nasmiali, predsa len nie každý deň sa uvidíš v skafandri. Niektoré momenty sú veľmi silné, iné je zase ťažko konkretizovať. Chceli sme hlavne, aby obrazy v sebe niesli posolstvá, emóciu, náboj. Nie sme zástancami toho, že všetko treba vysvetľovať. Ako správni lokálpatrioti sme našim rodným Košiciam dopriali aj vlastný kozmodrom, z ktorého štartuje naša kozmická loď. Pozornému divákovi neujde, že hneď po štarte je v náznaku vykreslený Dóm Sv. Alžbety v horizonte planéty," dodáva spevák.

Rozhovor: Igor Timko: Každý koncert hráme tak, ako by bol posledný

Rozlúčka so zakladajúcim členom

Videoklip k pesničke, ktorej autormi sú Roman Timko, Dušan Timko, Igor Timko a Zoli Sallai, poňala kapela aj ako symbolickú rozlúčku s pôvodným basgitaristom Viliamom Gutrayom, ktorého už na tohtoročnom akustickom turné nahradil Martin Gašpar. Po skončení šnúry je jasné, že Gutray sa do koncertnej zostavy už nevráti.

"Nakoľko sa s Viliamom 'pódiovo' lúčime, napadla nám práve takáto jedinečná forma ukončenia spolupráce a poďakovanie za spoločnú misiu. Prežili sme nádherné obdobie, k dnešnému dňu sme spolu odohrali takmer dvetisíc koncertov. Predsa len, ak sa chcete poďakovať za celú tú dobu jednému zo spoluzakladateľov, pýta si to spôsob, ktorý nie je bežný. Vymazať si telefónne číslo dokáže každý. S Viliamom sa ale lúčime iba v rámci koncertnej činnosti. Opúšťa pozíciu basáka, nie však No Name. Spolupracuje s nami ďalej, sú to však aktivity a činnosti, ktoré sa netýkajú priamo koncertovania," prezradil Igor Timko.  

No Name v súčasnosti pracujú na finalizácii nového koncertného albumu. Vyjde ako dvoj-CD a budú ho tvoriť záznamy skladieb, ktoré na jar zazneli na Dermacol No Name Acoustic tour 2019. Skupina tiež nedávno uviedla na trh limitovanú edíciu 50 kusov DVD z pražského Forum Karlín ešte z koncertu k 20. výročiu.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla PR manažérka Nora Krchňáková. Tlačovú správu sme upravili. Viac sa dozviete na oficiálnych stránkach www.no-name.sk a www.facebook.com/noname.sk.

Foto: Patrik Pašš


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti