Hlavná stránka

>

Správy

>

Lasky z Pary: Žákovic má špeciálne miesto v mojom festivalovom programe

Lasky z Pary: Žákovic má špeciálne miesto v mojom festivalovom programe

11.07.2018 - 10:00 | redakcia

Do Trenčianskych Bohuslavíc budúci víkend zamieri aj skupina Para, ktorá na festivale Žákovic Open predstaví skladby z nového albumu Našou krajinou, ale zaznejú aj známe hity. Obľúbený malý a rodinný festival Žákovic Open tento rok oslavuje 18-ku a spevák Lasky z Pary priznáva, že mu je veľmi blízky.


Žákovic Open, ktorý sa bude konať už 20. a 21. júla, považujú jeho návštevníci aj kapely za výnimočný. Môže za to nádherná príroda Bošáckej doliny, hudobný program aj priateľská atmosféra festivalu.

Na obľúbenú akciu sa teší aj spevák skupina Para. "Žákovic Open je pre mňa taká väčšia obývačka alebo väčšia záhradná párty s kapelami a s kamošmi, ktorých poznám. Tu sa zakaždým stretneme, podebatujeme a zahráme si. Je tu veľmi fajnovo a celkovo tak bližšie k ľuďom. Žákovic má špeciálne miesto v mojom festivalovom programe, chodím tam totiž vždy, aj keď tam s Parou nehráme. Mám to tam rád," priznal Lasky.

Skupina Para je na slovenskej hudobnej scéne vyše 22 rokov, odohrala stovky koncertov a teší sa veľkej popularite. Fanúšikom pripravila po dlhých šiestich rokoch nový album. "Vydali sme náš siedmy album a pokrstili sme ho na koncerte spolu s kapelou Billy Barman na Devíne. Album obsahuje 10 pesničiek a dva bonusy. Prvý singel sa volá Našou krajinou, ku ktorému sme nakrútili aj krásny klip. Nové skladby zahráme aj na Žákovici, okrem singla Našou krajinou aj piesne Linda, Svadobná či Nostalgia," dopĺňa Lasky.


Oslava 18-ky pre dospelých

Dospelácke 18. narodeniny festivalu Žákovic Open príde osláviť Jana Kirschner, ktorej koncert na Žákovici bude jedno z jej mála letných hraní, ale aj hudobní hostia z Českej republiky Ivan Mládek a Banjo Band a skupina Jelen. O skvelú zábavu sa postarajú kapely Hex, Datasystem, Walter Schnitzelsson, Vec s kapelou, Hudba z Marsu, Diego, Bratislavské dievčatá, Fischface, Cpt. SliceFeelme.

K narodeninám festivalu sa bude pripíjať lokálnym pokladom - Bošáckou slivovicou. "Z Bošáce pochádza najznámejšia a najkvalitnejšia slovenská slivovica. Za svoju chuť vďačí špeciálnej odrode sliviek, ktorá sa pestuje práve v okolí Bošáce. Je tu možnosť pozrieť sa priamo na jej zrod v miestnej historickej pálenici. Okolie festivalu ponúka fantastické možnosti výletov. Môžete sa prejsť celou Bošáckou dolinou, v Trenčianskych Bohuslaviciach navštíviť barokovú kaplnku či sa ísť okúpať na Zelenú vodu, vzdialenú len päť kilometrov," konštatuje organizátor festivalu Tomáš "Yxo" Dohňanský, ktorý ma k tomuto kraju vrúcny vzťah.              

K dokonalej zábave na Žákovic Open aj tento rok prispejú osvedčené atrakcie. Na festivale nebude chýbať stanová dedinka EXTRA, chillout zóna ani sobotňajší futbalový zápas medzi fanúšikmi a muzikantmi.

Vstupenky sú dostupné v sieti Predpredaj.sk. Všetky informácie nájdete na www.zakovicopen.sk alebo www.facebook.com/zakovicopen.

Vstupenky:  Predpredaj.sk

Redakciu Hudba.sk informovala za organizátorov PR manažérka Nora Krchňáková z NK Factory. 

Foto: Marko Erd - archív Hudba.sk


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti