Hlavná stránka

>

Správy

>

Goralské folklórne slávnosti oslávia svoj 26. ročník na Bachledke

Goralské folklórne slávnosti oslávia svoj 26. ročník na Bachledke

Cimbal Brothers
Zdroj: archív Cimbal Brothers
11.07.2022 - 11:00 | redakcia

Zažite nevšedný zážitok na veľkolepých Goralských folklórnych slávnostiach v Ždiari. Na novom a unikátnom mieste, v stredisku Bachledka Ski & Sun čaká návštevníkov jedinečná atmosféra Tatranského a Pieninského národného parku, ktorá dodáva tomuto podujatiu neopakovateľnú atmosféru.Na hudobnom pódiu s magickým pozadím sa počas 26. ročníka predstavia Marián Čekovský s kapelou, zo sláčikov Cimbal Brothers a hlasu Juraja Baču zaznejú hity Karola Duchoňa a azda najväčším lákadlom podujatia bude vystúpenie Malých a Veľkých Kandráčovcov. Súčasťou programu budú aj goralské folklórne vystúpenia miestnych, ale aj zahraničných súborov. Vystúpi tiež Poddukelský súbor Puľs či speváčka Veronika Rabada.

Po prvýkrát bude podujatie trvať 4 dni, bohatý folklórny program, sprievodné aktivity pre celú rodinu, originálne goralské tradície, remeslá, súťaže a veľa ďalších zážitkov čaká návštevníkov od 11. do 14. augusta. Lístky si môžete už teraz kúpiť v sieti Predpredaj.sk.

Pestý program čaká na podujatí aj deti. Zahrajko zo Spievankova, Dúhalka, Sranda Banda, Hanička a Murko či Tárajko a Popletajka, títo všetci za deťmi na Bachledku prídu a sľúbili, že do svojho programu zakomponujú aj folklórnu tematiku.

Goralské slávnosti, 2022Zdroj: PR
Kultúrne dedičstvo Goralov

Pripravené budú aj remeselné trhy a workshopy. Za návštevníkmi podujatia prídu domáci Ždiarski Goralskí remeselníkmi, ktorí takto po prvýkrát predstavia ľuďom svoje umenie a rodinné bohatstvo. Diváci sa budú môcť spoločne s nimi zapojiť aj do stavby slamenej sochy Gorala, ktorá dosiahne výšku až 4,5 metra. Na podujatí na trafíte aj na živé zvieratá, ukážky spracovania a výroby syrov a bryndze a mnoho iných zaujímavých aktivít pre celu rodinu.

Podujatie sa koná na Bacheldke, priamo pri vstupe na Chodník korunami stromov a organizátori tak návštevníkov ponúknu kombináciu nevšedného zážitku magickej prírody a tradičnej slovenskej kultúry. V rámci vstupného na podujatie je k dispozícii aj vstup na Chodník korunami stromov. Viac informácií sa dozviete na www.bachledka.sk.

Zdroj: PR článok (edit Hudba.sk)


Zdielať na Facebooku

Súvisiaci interpreti

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti