Hlavná stránka

>

Správy

>

Šou Bratislava Burlesque zažiarila na Pohode, teraz vyráža na turné po Slovensku

Šou Bratislava Burlesque zažiarila na Pohode, teraz vyráža na turné po Slovensku

11.09.2019 - 15:10 | redakcia

Už túto jeseň budete môcť zažiť burlesque show v podaní Bratislava Burlesque v štyroch slovenských mestách. Po piatich rokoch produkcie predstavení v Bratislave sa táto formácia rozhodla vycestovať a zabaviť ľudí mimo hlavného mesta.


Bratislava Burlesque má za sebou desiatky produkcií a rôznych umeleckých i komerčných spoluprác, okrem iného aj s jazzovým orchestrom Swingless Jazz Ensemble, s ktorým dvakrát vystúpila v legendárnom Luna bare (Hotel Kyjev).

Tento rok ste šteklivú šou, ktorá na slovenské pódiá prináša erotickú, no zároveň noblesnú atmosféru parížskych nočných klubov, mohli vidieť napríklad aj na festivale Pohoda v Trenčíne. Jesenné turné odštartuje už 20. septembra v Novom Meste nad Váhom a v októbri horúca šou zavíta do Martina (12.10.), Košíc (19.10.) a Nitry (25.10.).

Lotta Love, Bratislava Burlesque, Pohoda 2019Lotta Love z Bratislava Burlesque na Pohode 2019 (foto: Tomáš Kuša)

Vkusné zvádzanie, živý spev a špecifický dress code

Turné Bratislava Burlesque bude historicky prvé svojho druhu na Slovensku. "Veľmi sa tešíme na publikum mimo Bratislavy. Sme zvedavé na reakcie a atmosféru, ktorá vznikne," hovorí zakladateľka zoskupenia Lotta Love, ktorá fanúšikom nevšedných umeleckých zážitkov sľubuje veľkolepú šou plnú humoru, krásnych kostýmov, nádherných tanečníc a sexepílu.

Na turné uvidíte aj ďalšie členky stálej zostavy Bratislava Burlesque. Predstavia sa Lady Vivian, Miss TiQ, Magie Noire, Rocky Rúž, Nonna Kareva, Smooth Criminal a tiež trio The Risqué Reveals. Počas dvojhodinovej moderovanej šou sa okrem tanečných výstupov môžete tešiť aj na živý spev.

S burleskou sa všeobecne spája aj špecifický dress code. Ide teda o skvelú príležitosť vyobliekať sa prispieť k výnimočnej atmosfére večera. Ale nik sa nemusí báť, že bude v dave za suchára, ak nebude outfitom konkurovať vystupujúcim. Odvahe sa medze nekladú, no stačí si skrátka obliecť niečo iné ako v bežný deň. Pre dámy sú vhodné zvodné šaty a pre pánov košeľa.

The Risque Reveals, Bratislava BurlesqueThe Risqué Reveals

Burleska (z fran. burlesque) je divadelno-tanečné umenie zvádzania a odhaľovania sa. Nemýľte si ju však s lacným striptízom, súčasťou vystúpení je okrem erotického nádychu aj humor, nadsázka a dôraz na vizuálne estetické a vkusné prevedenie v spojení s kvalitnou hudbou.

U nás toto umenie reprezentuje práve zoskupenie Bratislava Burlesque, ktoré vzniklo v roku 2014 s cieľom zabávať dospelé publikum na Slovensku. Okrem produkcie podujatí vedie súbor aj tanečnú školu pre ženy - Bratislava Burlesque Academy.

Termíny vystúpení Bratislava Burlesque:

20. 9. - Nové Mesto nad Váhom, Blue Note
12. 10. - Martin, Barmuseum
19. 10. - Košice, Kino Úsmev
26. 10. - Nitra, Music a Cafe


Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk za Bratislava Burlesque poskytla Šárka Nohelová. Tlačovú správu sme upravili a doplnili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti