Druhý album v tomto roku vydá britský muzikant Ed Sheeran. Po rôznych nejasných indíciách o ňom je konečne definitívne potvrdený dátum 29. september, kedy sa objaví na pultoch hudobných predajní a v digitálnom priestore.

K albumu Autumn Variations pripravuje Ed Sheeran, ktorý je aktuálne stále na turné k albumu Subtract, dva špeciálne koncerty. Tie sa uskutočnia 18. a 19. novembra v Londýne. Hudobník, ktorý si zvyčajne vystačí s gitarou, sa na nich predstaví spolu s kapelou a sláčikovou sekciou.

Autumn Variations produkoval, rovnako ako májovú nahrávku Subtract, Aaron Dessner z The National. „"Minulú jeseň som zistil, že moji priatelia a ja prechádzame mnohými životnými zmenami. Po letných horúčavách sa všetko buď upokojilo, ustálilo, rozpadlo, vyvrcholilo alebo implodovalo."

"Písanie piesní mi pomohlo pochopiť moje pocity a vyrovnať sa s tým, čo sa deje, a keď som sa dozvedel o rôznych situáciách mojich priateľov, napísal som piesne, niektoré z ich perspektívy, niektoré z mojej, aby som zachytil, ako sme sa oni a ja pozerali na vtedajší svet. Medzi skľúčenosťou, depresiou, osamelosťou a zmätkom boli vrcholy zamilovanosti a nových priateľstiev," približuje pripravovanú nahrávku.

S konceptom albumu mu pomohli otec a brat. "Môj otec a brat mi povedali o skladateľovi Elgarovi, ktorý zložil Enigma Variations, kde každá zo 14 skladieb bola o inom z jeho priateľov. To je to, čo ma inšpirovalo k vytvoreniu tohto albumu. Keď som nahral Subtract s Aaronom Dessnerom, okamžite sme si sadli. Písali a nahrávali sme nepretržite a tento album sa zrodil z tohto partnerstva. Mám pocit, že vo svojich zvukoch tak úžasne zachytil jesenný pocit a dúfam, že ho všetci milujú rovnako ako ja."

Text: Hudba.sk (zdroj: Nme.com)