Hlavná stránka

>

Správy

>

Gipsy Kings sa po siedmich rokoch vrátia do Bratislavy v pôvodnej zostave

Gipsy Kings sa po siedmich rokoch vrátia do Bratislavy v pôvodnej zostave

11.10.2017 - 13:00 | redakcia

Svetoznáme zoskupenie francúzskych muzikantov, ktoré má na konte viac ako 20 miliónov predaných albumov, niekoľko ocenení Grammy a hity ako Bamboléo či Volare, prichádza opäť na Slovensko. A ohlasuje aj nový album, ktorý v Bratislave predstaví tiež.


Gipsy Kings sa do Bratislavy vrátia po siedmich rokoch, aby 30. apríla 2018  rozozvučali Aegon Arénu NTC svojimi jedinečnými španielskymi vokálmi a zvukmi gitár v rytme flamenca. Exkluzivitu koncertu podčiarkne pôvodná zostava s Chicom Bouchikhim, ktorý sa na pódiu pripojí k Nicolasovi Reyesovi, Toninovi Baliardovi, Canutovi Reyesovi, Patchaiovi Reyesovi a Paulovi Reyesovi.

Od hrania v uliciach Cannes a St. Tropez to "cigánski králi" dotiahli až na špičku hudobných rebríčkov na oboch stranách Atlantiku. "Aj keď je to už tridsať rokov, stále chceme robiť novú muziku, pretože je to náš život, je to to, kým sme," hovorí o súčasnom spojení Nicolas Reyes. "Ale myslím, že raz príde čas, kedy prenecháme Gipsy Kings našim synom," dodáva o budúcnosti.


Na koncerte sa tak Gipsy Kings & Chico sa svetoznámi hudobníci vrátia k svojim prevratným hitom ako Bamboléo, Djobi, Djoba či Volare, ktorými pred vyše tridsiatimi rokmi rozhýbali svet, no predstavia aj svoj najnovší album, ktorý vychádza už v novembri. Ponúknu na ňom hudbu, ktorá spája Chicove severoafrické korene s bohatou kultúrou a tradíciami, ktoré boli v 30. rokoch minulého storočia prenesené z Katalánska do stredomorských oblastí južného Francúzska. Je to hudba stelesňujúca vášeň, lásku a spontánosť tradičného cigánskeho spôsobu života a milovania.

V roku 1991 Chico odišiel z Gipsy Kings a založil svoju vlastnú kapelu Chico & The Gypsies, s ktorou obišiel celý svet, vypredal mnohé koncerty a vydal albumy s priateľmi, medzi ktorými boli okrem iného aj Charles Aznavour, Nana Mouskouri či Kim Wilde. Teraz sa však rodina opäť spojila a pripravuje spoločne veľkolepú šou.

Redakciu Hudba.sk informoval Tomáš Kršňák z agentúry ProMusic. Tlačovú správu sme upravili.

Foto: PR


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti