Hlavná stránka

>

Správy

>

Whitney Houston opäť ožije na hologramovom turné. Príde aj do Bratislavy

Whitney Houston opäť ožije na hologramovom turné. Príde aj do Bratislavy

Whitney Houston v roku 2000 11.10.2019 - 08:00 | redakcia

Fanúšikovia jednej z najpopulárnejších speváčok všetkých čias Whitney Houston majú dôvod na radosť. Koncert uznávanej umelkyne, ktorá zomrela pred siedmimi rokmi, sa dočkal unikátneho hologramového spracovania. Veľkolepá udobno-technologická produkcia, vďaka ktorej hviezda opäť ožíva, zavíta 21. marca 2020 aj do bratislavskej Incheba Expo Arény.


Hologramová šou s názvom Večer s Whitney (An Evening with Whitney) je dielom americkej technologickej spoločnosti BASE Hologram, ktorá už má na konte realizáciu úspešných hologramových koncertov Marie Callas, Roya Orbisona a ďalších nesmrteľných legiend. Po oficiálnom udelení súhlasu pozostalých a bývalého manažmentu Whitney Houston prichádza spoločnosť so svojím najnovším koncertom, ktorého ambíciou je prekonať všetky doterajšie projekty spoločnosti.

The Whitney Houston Hologram Tour: An Evening with Whitney pocestuje po celom svete. Turné sa začne vo februári 2020 vo Veľkej Británii, následne projekt navštívi Belgicko, Holandsko, Švajčiarsko, Nemecko, Rakúsko, Dánsko, Nórsko a Švédsko. Oznámené sú už aj koncerty v Mexiku a USA. 21. marca 2020 zakotví unikátna šou v bratislavskej Inchebe. 

Svetelná šou, kapela, speváci, tanečníci a nesmrteľné hity

Návštevníci koncertu zažijú ikonickú a dychberúcu šou, ktorej hlavným zámerom je oslava života, práce a diela speváčky, ktorá si získala srdcia miliónov fanúšikov na celom svete. Nebudú chýbať speváčkine najznámejšie single I Wanna Dance with Somebody (Who Loves Me), I'm Every Woman, Greatest Love of All, Higher Love či megahit zo soundtracku filmu Osobný strážca I Will Always Love You.


Šou je pripravená s využitím najmodernejších technológií a digitálne upravených aranžmánov jej skladieb. Pre dosiahnutie maximálne autentického koncertného zážitku nebude na javisku chýbať živá kapela, speváci a tanečníci, a to všetko obklopené veľkolepou scénou a osvetlením.

O program a dramaturgiu sa postarala uznávaná choreografka Fatima Robinson, ktorú preslávili mnohonásobné profesionálne ocenenia a spolupráce s umelcami ako Rihanna, Kanye West či Mary J. Blige. "Som naozaj poctená, že som dostala príležitosť pomôcť vystavať túto šou na počesť Whitney. Vždy som si užívala, keď som mohla sledovať túto neskutočnú ženu na javisku a počúvať jej hlas. Som šťastná, že som súčasťou tímu, ktorý chce tento zážitok zrekonštruovať a priniesť tú istú emóciu jej fanúšikom," vyjadrila sa na margo projektu. 

"Hoci Whitney už nie je medzi nami, jej hudba tu bude s nami navždy," hovorí Pat Houston, bývalý manažér Whitney Houston a prezident spoločnosti The Estate of Whitney E. Houston, spravujúcej umelecké dedičstvo legendárnej speváčky. "Whitney zo seba vždy dávala len to najlepšie a presne to si zaslúžia aj jej fanúšikovia. Spoločnosť BASE Hologram rozumie, aké dôležité je vytvoriť naozaj dokonalý hologram. Zároveň vedia, že ak oživia a sprostredkujú fanúšikom Whitney skutočne autentický zážitok, zarezonuje to naozaj celosvetovo, kvôli jej statusu ikony, ktorý dokázala za tri dekády svojho života vytvoriť," dodáva Pat Houston.

Ukážka z hologramového koncertu Marie Callas z produkcie spoločnosti BASE Hologram:


Premiéra v strednej Európe

The Whitney Houston Hologram Tour: An Evening with Whitney prináša do Bratislavy celoročný festival City Sounds, ktorý už priniesol na Slovensko hviezdy ako Macy Gray, Gregory Porter, Marcus Miller, José James, Jamie Woon, Neneh Cherry, Dianne Reeves či Postmodern Jukebox. Unikátna hologramová šou a technológia bude mať práve vďaka marcovému koncertu v Bratislave svoju exkluzívnu premiéru v rámci strednej a východnej Európy. Organizátori zároveň sprostredkujú nezabudnuteľný zážitok všetkým fanúšikom, ktorí svoju obľúbenú speváčku nestihli zažiť, keďže Whitney Houston na Slovensko počas svojej kariéry nikdy nezavítala.

"Tento koncert bude špecifický tiež v tom, že kapacita Incheba Expo Arény bude obmedzená na polovicu. Dôvodom sú veľmi špecifické technické parametre, ktoré si hologramový koncert vyžaduje. V záujme zabezpečenia komfortu a čo najlepšieho výhľadu pre všetkých návštevníkov sme preto museli pristúpiť k zúženiu hľadiska," vysvetľujú organizátori. Ako dodávajú, výhodou bratislavského koncertu bude nižšia cena vstupeniek než v Stadhalle v susednej Viedni, kde bude mať turné taktiež jednu zo svojich európskych zastávok. Všetky podrobnosti o koncerte nájdete na stránke citysounds.sk/whitney-houston a na Facebook evente.


Redakciu Hudba.sk informovala Adriána Čahojová z agentúry Soul For Show. Tlačovú správu sme upravili.

Foto: AP Photo/Mark J.Terrill


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti