Hlavná stránka

>

Správy

>

Kapela Kryštof vydala očakávaný album Halywůd

Kapela Kryštof vydala očakávaný album Halywůd

11.10.2021 - 16:00 | redakcia

"Americký Hollywood je o snoch. Ten ostravský o tých, ktoré sa možno nikdy nesplnia, ale je dôležité ich mať. A pokojne môžete snívať aj o tom, že raz budete napríklad ako Brad Pitt," vraví Richard Krajčo, frontman kapely Kryštof a autor všetkých piesní na novom albume Halywůd, ktorý vyšiel v piatok 8. októbra.


Okrem už známych hitov ako Hvězdáři so Simou Martausovou, Milan Baroš, Hned teď (Pojď být světlometem), Vánoční s Karlom Gottom alebo najnovšieho tohtoročného singla Halywůd je na novinke kapely Kryštof aj šesť úplne nových piesní. Album Halywůd súčasne s klasickým CD vychádza aj na vinylovej platni.

Skupina na svojom v poradí už ôsmom albume vychádza zo svojej osvedčenej poetiky a chytľavých refrénov, zároveň však neustále hľadá nové hudobné podnety. A aký je album tematicky? "Je tam láska, vzdor, zlosť, radosť, eufória, vyznanie, protest aj rekapitulácia," približuje novinku hlavný skladateľ a textár skupiny Richard Krajčo.


Na albume sa podieľalo niekoľko producentov. "Tri piesne urobil Armin Effenberger, ktorý nás mal dostať viac k osemdesiatkovému zvuku. K tomu sa nakoniec priblížil aj Lukáš Chromek, ktorý taktiež spravil tri veci, tri songy mal na starosti fiedlerski a po jednej Ondra Žatkuliak a Angličan Yoad Nevo," hovorí Krajčo.

Fanúšikovia sa môžu tešiť na tanečnú pieseň Co bude pak, štadiónovú hymnu Chci žít, pieseň Vohul basy, ktorá svojou atmosférou pripomína tvorbu popovej superhviezdy The Weeknda, či baladu s emotívnym textom a názvom Do nebe se propadám, ktorá bude zároveň aj jesenným singlom.
 Práve k tejto balade chystá kapela videoklip z režisérskej dielne Richardovej ženy Karin Krajčo Babinskej. "Myslím, že bude chcieť nadviazať na svoje predošlé klipové príbehy Ty a já, Zůstaň tu se mnouVánoční. Podľa toho, čo mi hovorila, to bude celkom emotívne. Uvidíme, či nekecá," dodáva s úsmevom spevák.


Richard Krajčo má okrem nového albumu Kryštof novinky aj v rámci svojej hereckej kariéry. Predstaví sa po boku Elizavety Maximovej v ústrednej dvojici nového českého celovečerného filmu Přání Ježíškovi, ktorý bude v kinách od 11. novembra. Nadaboval tiež postavu celovečerného animovaného filmu Přes hranici (v kinách od 24. novembra), ktorý je úspešný na najvýznamnejších svetových filmových festivaloch.

Album Halywůd môžete počúvať na všetkých streamovacích službách.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol Tomáš Karpel z vydavateľstva Universal Music. Tlačovú správu sme upravili. Viac sa dozviete na oficiálnom webe kapely www.krystof.net.

Foto: Petr Hrubeš


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti