Hlavná stránka

>

Správy

>

Slovenský hudobník daniel b vydal debutové EP One

Slovenský hudobník daniel b vydal debutové EP One

12.01.2021 - 11:00 | redakcia

Indie-folkový hudobník daniel b vydal koncom minulého roka debutové EP One. Od jeho prvého singla Life sa odlišuje komplexnejšou produkciou, stále si však drží zvuk charakteristický pre lo-fi hudbu.


Trojpesničkové EP One vzniklo ako DIY projekt, ktorý si od prvotných nápadov až po finálny master daniel b nahral a produkoval doma. V celej nahrávke je cítiť lo-fi prístup, hlavne pri minimálne spracovaných, až trochu surových vokáloch. Pri počúvaní EP je zrejmé, že gitara je autorov preferovaný nástroj a tvorí hudobný základ všetkých piesní. To sa ešte viac prejavuje vo využití gitarových sól ako vrcholu všetkých troch trackov.

Úvodná house of cards navodí pocit nostalgie a melanchólie. To sú nosné témy celého EP. Pieseň otvára tajomný zvuk gitary, ktorý je dpolnený o minimálne opracované vokálmi. EP One sa žánrovo drží blízko indie-folku, čomu nasvedčuje aj melancholická skladba say something, avšak posledná pieseň take it sa pohybuje už na hranici indie-rocku. V nej daniel b opisuje "moment vo vzťahu, kedy je "Ako ďalej?" iba rečnícka otázka." Pieseň tak myšlienkovo uzatvára celé EP a nabáda k otázke, akým smerom sa bude zvuk daniela b ďalej uberať.

Daniel b je sólový projekt Daniela Buca, ktorý vznikol v roku 2020 online koncertom v Žilinskom KC Hoffmann a vydaním dvoch piesní life a lean on. Tie dostali shout-out od indie blogu Start-Track.com, založený Filipom Zemčíkom. O cover art sa postarala Adelheid Pechová, študentka na University of Arts London. V 2021 daniel b pripravuje vydanie druhého EP, ktorým chce žánrovo mierne rozšíriť svoj repertoár.Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytol Daniel Buca. Text správy sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti