Začiatok roka 2023 sa u Adama Ďuricu nesie v znamení práce na novom albume ale aj koncertovania. Vo februári chystá viacero vystúpení v Českej republike, na jar vystúpi aj v niekoľkých slovenských kluboch.


Okrem českých miest je v jeho kalendári aj Nové Mesto nad Váhom (24. a 25. februára), veľké koncerty odohrá v Piano Clube v Trenčíne (11. marca) a v žilinskom Dome odborov (11. mája).

"Už minulý rok sa to začalo a som rád, že tento trend pokračuje, aj keď občas musíme zvládnuť presuny z Liberca do Humenného. Ale dali sme to a ideme ďalej aj v novom roku, už sa na to tešíme," hovorí Adam Ďurica s úsmevom.

Popri prípravách na koncerte sa venuje nahrávaniu nových skladieb, ktoré chystá na svoj ďalší album. "Album Naše hriechy vyšiel pred viac ako rokom, takže je načase prísť opäť s niečím novým. Koncept je jasný, niektoré skladby sú aj nahraté, a dokonca k novinke ideme točiť ešte koncom januára klip, takže nepotrvá dlho a budete počuť aj novú pieseň. Zatiaľ sme pripravili ďalšie skladby zo série Birdland live session a to FúkamePravdupovediac. Nahrávali sme ich naživo, tak ako keby sme ich hrali na koncerte. Týmto všetkých srdečne pozývam na koncerty," uzatvára Adam.


Zostava v Birdland live session:

Adam Ďurica - spev, gitara
Stanko Kociov - bicie
Marek Mečiar - klavír
Juraj Adam - basgitara

Réžia: Adam Pásztor
Kamera: Adam Pásztor, Martin Palkovič, Peter Pavlikovský

Redakciu Hudba.sk informoval PR manažér vydavateľstva Universal Music Tomáš Karpel. Správu sme upravili.

Súvisiaci interpreti: Adam Ďurica