Hlavná stránka

>

Správy

>

Írsko-slovenská kapela Graeme Mark & The Natives sa s debutom chystá na turné

Írsko-slovenská kapela Graeme Mark & The Natives sa s debutom chystá na turné

12.02.2019 - 13:00 | redakcia

Írsky spevák a skladateľ Graeme Mark sa so svojou kapelou The Natives usilovne pripravuje na sériu koncertov po Slovensku. Turné nazvali Makeshift on the road podľa ich debutového albumu Makeshift, ktorý kapela vydala minulý rok v októbri. Miniturné odštartuje už 15. februára v Považskej Bystrici.


"Konečne po všetkých tých hodinách v štúdiu a v skúšobni s nástrojmi môžeme ísť medzi našich fanúšikov a odmeniť ich za netrpezlivé čakanie na náš prvý album. Z čoho sa tešíme špeciálne, sú hostia na turné - Blanch, Katka Ščevlíková a Family Friend. Veľmi si vážime, že prijali naše pozvanie," hovorí líder kapely Graeme Mark.

Na albume Makeshift pracovali Graeme Mark & The Natives v trnavskom Štúdiu J počas dvoch rokov. Celý proces nahrávania hodnotí basgitarista a hlavný producent albumu Juraj Adam: "Proces od prípravy cez samotné nahrávanie až po finálny master bol samozrejme veľmi náročný, presne tak, ako to je pri každom podobnom projekte. Som veľmi rád a vďačný, že sme túto cestu zvládli s chalanmi v uvoľnenej a pohodovej atmosfére. Moment, keď sme si vypočuli finálnu verziu a ohlásili sme uvedenie tejto prvotiny našim fanúšikom, bol presne ten moment, kedy si človek povie, že to stálo za to."


Nové verzie už známych pesničiek

Na albume sa nachádza deväť autorských skladieb. Niektoré z nich poznajú fanúšikovia z doterajšieho fungovania kapely, ale kapela si pre nich pripravila menšie prekvapenie a dala ich na album v úplne novej podobe.

"Juraj zatlačil na to, aby sme si nad tie skladby opäť sadli a pokúsili sa ich zahrať inak. Od momentu, kedy sme tie skladby zaranžovali ubehlo kopec času a my sme sa aj ľudsky a hudobne niekam posunuli. To sme v nich chceli odzrkadliť - niekde sa zmenil hlavný gitarový riff alebo tempo a celkový zvuk tej-ktorej skladby. Výsledok bol skvelý a rozhodli sme sa, že budeme hrať tieto pesničky v novom šate," hovorí bubeník kapely Daniel Kravec.

Album však nezostal iba pri výkonoch samotnej kapely. Graeme s jeho kapelou pozvali na album viacerých vynikajúcich hudobníkov. Jana Andevska si zaspievala v skladbe Colours of America, Martina Wittgrubera môžete počuť vo viacerých skladbách hrať na Hammond organe a Tomáš Köppl kapele pomohol s klavírnymi partmi. V pesničke Only World II sa o vokály postarala dvojica spevákov Martin Císar a Dominik Navrátil.


Album Makeshift vyšiel pod vydavateľstvom Randal Records a je už dostupný na streamovacích službách. Fyzický nosič si budú môcť fanúšikovia kúpiť aj priamo na koncertoch. Na turné kapela odohrá všetky skladby z nového albumu a samozrejme pridá aj niečo navyše. Všetky dôležité a aktuálne informácie nájdete na sociálnych sieťach kapely.

Termíny turné Graeme Mark & The Natives - Makeshift on the road:

15. 2. - Považská Bystrica, Umelci B2 (+ Blanch) 
2. 3. - Bratislava, Kafe Scherz (+ Katka Ščevlíková)
8. 3. - Trnava, TEN! Klub (+ Family Friend)
9. 3. - Nitra, Trafačka (+ Blanch)

Vypočujte si celý album na Deezeri:Redakciu Hudba.sk informoval Graeme Mark. Tlačovú správu sme upravili. 

Foto: Boris Majerník


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti