Hlavná stránka

>

Správy

>

Bratislavský koncert kapely Freak Power sľubuje návrat do deväťdesiatok

Bratislavský koncert kapely Freak Power sľubuje návrat do deväťdesiatok

12.03.2018 - 14:00 | redakcia

Začiatok 90-tych rokov okrem zlatých čias hip-hopu a tanečnej elektroniky, či grungeovej revolúcie v rockovej hudbe, priniesol aj rozmach žánra zvaného acid jazz. Jeho predstaviteľmi boli napríklad Soul II Soul, Brand New Heavies, Jamiroquai, Stereo MC's alebo skupina Freak Power, v ktorej svoju hviezdnu kariéru začínal Norman Cook alias Fatboy Slim.


Dôležitým faktorom pre rýchlo rastúcu popularitu žánra bolo, že známe songy namiešané z jazzu, funku, R&B, soulu a hip-hopu nezneli len na klasických koncertoch v podaní spomenutých kapiel, ale aj na elektronickej tanečnej scéne, ktorá v tých rokoch v kluboch po celom svete zažívala zlatú éru. Aj vďaka tomu niektorý z hitov tej doby určite aj u nás pozná každé "Husákove dieťa".

V bratislavskom Ateliéri Babylon 5. apríla na koncerte Freak Power zaznejú skladby ako Turn On, Tune In, Cop Out, Rush alebo Freak Power z albumov Drive Thru Booty (1994) a More of Everything for Everybody (1996) a tiež očakávaná ochutnávka z novej pripravovanej platne kapely. Súčasná zostava kapely sľubuje silný hudobný zážitok nielen vďaka skúsenosti a vyzretosti, ale predovšetkým vďaka nestarnúcej hravosti s nákazlivou energiou.


Prídu aj Ať se snaží ona a Top Dream Company

Kultová britská kapela do nášho hlavného mesta zamieri v rámci svojho turné po zastávkach v Prahe a Brne. Z Česka prinesie aj dvojicu zaujímavých hostí. Prvým je skupina Ať se snaží ona, ktorá vo svojich originálnych kostýmoch naštartuje párty v elektro-rockovom štýle s "kúsavými" textami. Rocková gitara a bicie, ktoré sprevádzajú elektronické ruchy a zvuky previazané v netradičných harmóniách a postupoch, neváhajú priznať svoju inšpiráciu v brnianskej alternatíve, Dunajom počínajúc a Midi Lidi končiac.

Druhým predkrmom pred hlavnou hviezdou večera bud&uacute Top Dream Company. Energická 10-členná česká kapela si svojimi funkovo-soulovými groovmi získala za 14 rokov svojej existencie silnú pozíciu v celej strednej Európe. Spolupracovala s množstvom interpretov z českej (Vojtěch Dyk, Ondřej Ruml, En.dru, atď.) i medzinárodnej scény (Victor Wooten, Dariel Martinez, Kaia Brown, Tanda Corrons) a účinkovala tiež v niekoľkých televíznych hudobných reláciách. Zvuk ich minuloročnej nahrávky Funk You predstavuje moderný tanečný funk v angličtine, no skupina je pri chuti a na tento rok chystá aj nový český album Made in Czech.


Vstupenky:  Predpredaj.sk

Facebook event

Zdroj: PR článok


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti